NoweStudia GdańskStudia GliwiceStudia podyplomoweStudia PoznańStudia społeczne

Doradztwo zawodowe i zarządzanie personelem – Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

Myślisz o tym, by w przyszłości zajmować się doradztwem i pośrednictwem pracy? Wbrew pozorom ta ścieżka kariery otwiera wiele różnych perspektyw zawodowych!

Celem studiów na kierunku Doradztwo zawodowe i zarządzanie personelem (3-semestralne studia podyplomowe, które proponuje Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu) jest przekazanie wiedzy z zakresu koncepcji rozwoju człowieka i jego funkcjonowania w różnych rolach społecznych i zawodowych (studia prowadzone są w Poznaniu, Gdańsku i Gliwicach).

Absolwent tego kierunku charakteryzuje się umiejętnościami takimi jak formułowanie celów, problemów i hipotez oraz wniosków z przeprowadzonych badań w celu usprawniania funkcjonowania instytucji. Wykorzystuje wiedzę z zakresu teorii i praktyki. Potrafi opracowywać materiały i narzędzia badawcze, niezbędne do przeprowadzania wszystkich faz procesu badawczego i formułowania na tej podstawie dokładnych analiz, precyzyjnych wniosków. Profesjonalnie posługuje się językiem specjalistycznym dostosowanym do potrzeb jednostki, grupy, instytucji i środowiska.

Perspektywy zawodowe – absolwenci będą posiadać odpowiednie kwalifikacje do pracy doradcy zawodowego w instytucjach rynku pracy w charakterze:

  • doradcy zawodowego w różnego rodzaju instytucjach zajmujących się pracą z młodzieżą (ośrodki wychowawcze, placówki opiekuńczo-wychowawcze),
  • doradcy zawodowego i personalnego w agencjach doradztwa i pośrednictwa pracy,
  • doradcy w uczelnianych biurach karier,
  • specjalisty w instytucjach rynku prac,
  • doradcy zawodowego zaangażowanego w realizację projektów współfinansowanych ze środków unijnych.

Więcej informacji o tym kierunku na stronie Uczelni

SPRAWDŹ INNE STUDIA PODYPLOMOWE NA TEJ UCZELNI

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA Z SIEDZIBĄ W POZNANIU – REKRUTACJA, AKTUALNOŚCI

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia