Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu – rekrutacja, kierunki studiów

To, że Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu jest najstarszą w swej dziedzinie uczelnią w Polsce wcale nie oznacza, że oferuje ona przestarzałą wiedzę. Wręcz przeciwnie, uczelnia stale aktualizuje program nauczania do sytuacji na rynku hotelarsko–gastronomicznym.

Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu istnieje od 1993 roku i została powołana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczelnia umożliwia nabycie specjalistycznego wykształcenia na studiach o profilu praktycznym prowadzonych zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, co pozwala studentom pogodzić studiowanie z pracą zawodową.

WSHiG uczy w sposób gwarantujący studentom sukces nie tylko w kraju, ale również za granicą: jej absolwenci pracują w branży gastronomicznej i hotelarskiej w krajach takich jak Hiszpania, Węgry, Kuba, Meksyk, Brazylia, Ekwador, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chile, Boliwia czy Ukraina. Jednym z powodów międzynarodowych sukcesów absolwentów uczelni jest fakt, iż zdobywać mogli umiejętności praktyczne nie tylko w murach uczelni, ale również za granicą, w ramach programu Erasmus+. Kolejnym jest fakt, iż studenci mogą zdobywać aktualną wiedzę od specjalistów w swoich dziedzinach na organizowanych przez WSHiG spotkaniach i konferencjach, m.in. Międzynarodowej Konferencji Naukowej, prowadzonych przez uczelnię od 2003 roku.

Kierunki studiów prowadzone na Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu:

Studia I stopnia:

Studia II stopnia:

Studia podyplomowe:

Zastanawiasz się nad wyborem uczelni w Poznaniu? Sprawdź stronę uczelnie w poznaniu i woj. wielkopolskim.


Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia