Kierunki studiów WrocławStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Wrocław

Dziedzictwo kultury materialnej – studia we Wrocławiu

Zależnie od wybranej specjalności, po kierunku dziedzictwo kultury materialnej możesz zajmować się ochroną zabytków lub turystyką historyczną.

Studia na kierunku dziedzictwo kultury materialnej – ochrona, promocja, gospodarowanie prowadzi Uniwersytet Wrocławski (Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych UWr).

Dziedzictwo kultury materialnej to kierunek dla tych, którzy zdają sobie sprawę, że historia decyduje o naszej teraźniejszości i tożsamości. Wszelkie ślady działalności człowieka są cennymi i nieodnawialnymi zasobami kulturowymi, a gospodarowanie nimi wymaga szczególnego profesjonalizmu i wiedzy fachowej. Zdobądź je na studiach.

Specjalności:

  • gospodarowanie dziedzictwem kultury materialnej – poznasz różnorodne elementy składające się na krajobraz kulturowy, jak np. zabytki przemysłu i techniki. Nauczysz się go analizować, przeprowadzać inwentaryzację oraz oceniać wartość. Zapoznasz się z najważniejszymi rozwiązaniami legislacyjnymi w zakresie ochrony zabytków w Europie i w Polsce. Poznasz strategie i formy ochrony dziedzictwa kultury materialnej we współpracy z różnymi podmiotami.
  • turystyka historyczna – zgłębisz wiedzę z zakresu historii turystyki. Poznasz rodzaje turystyki i zostaniesz wprowadzony w zagadnienia wykorzystania jej jako formy przedsiębiorczości. Dowiesz się także, jak pozyskiwać środki UE z puli przeznaczonej na promocję regionu. Dowiesz się, jak wykorzystywać dziedzictwo kulturowe do celów turystycznych, zwłaszcza przy organizowaniu turystyki kwalifikowanej i rekonstrukcji historycznych. Zostaniesz także wyposażony w podstawową wiedzę z zakresu pedagogiki czasu wolnego.

Jako absolwent znajdziesz pracę w strukturach samorządowych i pozarządowych zajmujących się gospodarowaniem dziedzictwa kulturowego, w biurach turystycznych, muzeach, galeriach sztuki, izbach pamięci, domach aukcyjnych oraz ośrodkach kultury.

Kierunek dziedzictwo kultury materialnej we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Wrocław. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia