Kierunki studiów SzczecinnewStudia ekonomiczneStudia SzczecinTop studiaTOP Szczecin

Ekonomia w Szczecinie

Interesuje Cię studiowanie kierunku ekonomia w Szczecinie? Zobacz, jakie uczelnie masz do wyboru! Poznaj proponowane specjalności!

Ekonomia to kierunek, którego ukończenie daje możliwość znalezienia pracy na wielu różnych stanowiskach. Absolwenci studiów ekonomicznych nierzadko zajmują się kierowaniem zespołów pracowników, zarządzaniem transportem lub logistyką i dbają o wysoką jakość świadczonych usług przeprowadzając audyty. Osoby zainteresowane pracą z danymi mogą również pracować w działach analiz i prognoz finansowych.

Czego spodziewać się po studiach na kierunku ekonomia?

Studenci ekonomii uczą się korzystania z narzędzi matematycznych i statystycznych oraz przyswajają elementy rachunkowości i analityki finansowej. Celem pełnego zrozumienia zjawisk zachodzących na rynku należy również śledzić sytuację na arenie międzynarodowej, lokalne uwarunkowania rynku, a nawet analizować indywidualne preferencje każdego klienta z osobna. Studenci ekonomii zdobywają wiedzę w każdej z tych dziedzin w ramach odpowiednich bloków zajęciowych.

Dlaczego warto studiować ekonomię w Szczecinie?

Ze względu na położenie nad morzem i niedaleko granicy polsko-niemieckiej Szczecin od zawsze tętnił życiem i handlem. Tendencja ta nie zmalała w dobie Internetu. Wręcz przeciwnie – globalizacja handlu i łatwiejsze świadczenie usług poza granicami krajów powodują, że miasto jest świetnym wyborem na miejsce pracy i studiów w branży ekonomii i biznesu.

Ekonomia na Uniwersytecie Szczecińskim

Absolwenci ekonomii na US pracują m.in. jako kierownicy oraz asystenci w działach ekonomicznych i personalnych, specjaliści w zakresie negocjowania i zawierania umów z partnerami krajowymi/zagranicznymi czy specjaliści ds. analiz, diagnozowania, modelowania, programowania/prognozowania zjawisk gospodarczych w różnych przedsiębiorstwach i instytucjach. Wszystko to dzięki umiejętnościom, które nabyli podczas studiowania na uczelni w ramach przedmiotów takich jak badanie zachowań społecznych, warsztaty autoprezentacji, statystyka, ekonomia zrównoważonego rozwoju i innych.

Specjalności kierunku ekonomia prowadzonego na US to:

 • ekonomia menedżerska
 • analityk gospodarczy

Ekonomia na Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie

ZPSB podkreśla, że program oferowanych przez nią studiów na kierunku ekonomia uwzględnia najnowsze trendy branżowe i jest stworzony tak, aby ukończenie studiów na tej właśnie uczelni dawało przewagę na rynku pracy. Wykłady i ćwiczenia na ZPSB prowadzone są przez praktyków, którzy oprócz doświadczenia w edukacji studentów aktywnie pracują w branży biznesowej. Uczelnia implementuje również nowoczesne metody nauczania: narzędzia multimedialne oraz oparcie zajęć o tzw. case studies. Uczelnia prowadzi też współpracę z wieloma firmami i instytucjami, co pozwala studentom na łatwe znalezienie możliwości odbycia praktyk studenckich.

Kierunek ekonomia na ZPSB jest prowadzony w następujących specjalnościach:

 •  Analityka biznesowa
 •  Kadry i płace
 •  Logistyka – Spedycja – Transport
 •  Rachunkowość i finanse
 •  Zarządzanie biznesem

Ekonomia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie

Absolwenci ekonomii na ZUT są świetnie przygotowani do konkurowania na rynku pracy m.in. w wyniku istnienia na uczelni Wewnętrznego Systemu Zapewniania Jakości Kształcenia, gwarantującego wysoki poziom edukacji jej studentów. Absolwenci ZUT pracują m.in. w komórkach ekonomicznych przedsiębiorstw usługowych i handlowych, w biurach consultingowych oraz instytucjach finansowych i doradczych. Studenci ZUT mają również możliwość studiowania ekonomii w jęz. angielskim, co zwiększa możliwości poszukiwania pracy i pozwala wyróżnić się na tle innych kandydatów.

Specjalności na kierunku ekonomia na ZUT są następujące:

 • analityka gospodarcza,
 • handel zagraniczny,
 • logistyka w przedsiębiorstwie produkcyjnym,
 • organizacja handlu i usług,
 • międzynarodowe stosunki ekonomiczne,
 • rachunkowość i finanse w jednostkach gospodarczych,
 • rzeczoznawstwo majątkowe i obrót nieruchomościami.

Kierunek ekonomia w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne Szczecin. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia