Kierunki studiów PoznańnewStudia PoznańStudia techniczneStudia z zarządzaniaTOP PoznańTop studia

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Jeśli interesują Cię studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu i chcesz w przyszłej pracy zawodowej łączyć umiejętności menedżerskie, techniczne i informatyczne – w tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat!

Zarządzanie i inżynieria produkcji to nowoczesny, popularny i interdyscyplinarny kierunek menedżerski. Zagadnienia zarządzania, ekonomii, prawa i organizacji produkcji są wykładane w połączeniu z problematyką techniczną właściwą dla inżyniera mechanika. Uzyskana w czasie studiów wiedza menedżerska i informatyczna daje absolwentom gwarancje dobrego rozumienia mechanizmów funkcjonowania rzeczywistych procesów wytwórczych i informatycznych zachodzących w przedsiębiorstwach.

Gdzie studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji proponują Politechnika Poznańska i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Ten kierunek ma w swojej ofercie również uczelnia niepubliczna – Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu. Dowiedz się więcej!

Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Poznańskiej

Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Poznańskiej to najlepszy kierunek w Polsce – jako jedyny uzyskał ocenę wyróżniającą przyznaną przez Polską Komisję Akredytacyjną, spośród wszystkich kierunków ZiIP w kraju.

Program studiów, oprócz zagadnień inżynierskich, obejmuje również zagadnienia pozwalające m.in. projektowanie i efektywne zarządzanie procesami produkcyjnymi, tworzenie nowoczesnych rozwiązań i prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Dzięki uwzględnieniu w programie nauczania przedmiotów ekonomicznych, menadżerskich oraz podstaw prawa, te studia przygotują Cię również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. 

Studiując na ZiIP zdobędziesz kompetencje by tworzyć nowe produkty, analizować dane i rozwiązywać problemy w systemach produkcyjnych, zarządzać zespołem oraz kreować nowoczesne rozwiązania na potrzeby przemysłu 4.0. Dzięki szerokiej współpracy Wydziału Inżynierii Mechanicznej z przemysłem zdobędziesz doświadczenie, które będzie kluczowym czynnikiem sukcesu pozwalającym na szybkie znalezienie zatrudnienia. 

Politechnika Poznańska – kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji

Zarządzanie i inżynieria produkcji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, który prowadzi Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, to nowoczesne i przyszłościowe studia pozwalające na zdobycie kompetencji inżynierskich oraz menedżerskich.

Zakres studiów obejmuje różnorodne aspekty zarządzania procesami wytwórczymi z uwzględnieniem standardów jakości, wymogów bezpieczeństwa i środowiska oraz analizy kosztów. Jeżeli Twoje zainteresowania mają interdyscyplinarny charakter to jest to kierunek dla Ciebie!

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, które ma w swojej ofercie Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu, postawisz na stabilny rozwój. Specjaliści z tego obszaru potrzebni są w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym.

Absolwent tego kierunku potrafi zaprojektować procesy produkcyjne, określić ilość urządzeń, dobrać urządzenia, dobrać parametry urządzeń CNC, określić wielkość serii produkcyjnych. Zaprojektuje harmonogram produkcji. Określi zapasy magazynowe i produkcji w toku. Umie zaprojektować rozruch produkcji seryjnej. Zna procesy pomocnicze. Dostaje wsparcie ekonomiczne: zna rachunek kosztów, układy kalkulacyjne i wreszcie potrafi zarządzać wydziałem i całym przedsiębiorstwem. Zna zasady i metody zarządzania projektami.

Specjalności:

  • Inżynier nowych uruchomień ruchu
  • Specjalista optymalizacji produkcji
  • Inżynier produkcji
  • Ochrona środowiska w systemach produkcyjnych

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Poznaj inne propozycje kierunków w Poznaniu i woj. wielkopolskim

Uczelnie w Poznaniu i w Wielkopolsce
Studia techniczne Poznań
Studia ekonomiczne Poznań
Studia z zarządzania Poznań
Politechnika Poznańska
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia