Studia CzęstochowaStudia podyplomoweStudia techniczne

Elektroenergetyka przyszłości – Politechnika Częstochowska

Politechnika Częstochowska zaprasza na 2-semestralne studia podyplomowe “Elektroenergetyka przyszłości”, skierowane przede wszystkim do absolwentów kierunków elektrotechnika, energetyka, inżynieria środowiska oraz pokrewnych.

Elektroenergetyka przyszłości to propozycja studiów podyplomowych, które prowadzi Politechnika Częstochowska (Wydział Elektryczny PCz).

Studia te stworzone zostały z myślą o osobach działających w obszarze energetyki, chętnych lepiej poznać uwarunkowania techniczne i ekonomiczne rozwoju polskiej energetyki. Energetyka zawodowa ma przed sobą nowe wyzwania związane z rozwojem odnawialnych źródeł energii oraz elektromobilności.

Produkcja energii z OZE jest nierozerwalnie związana z rozwojem nowych technologii i w dzisiejszych czasach stanowi synonim postępu. Stosowanie odnawialnych źródeł energii jest ściśle związane z koncepcją zrównoważonego rozwoju, ma też kluczowe znaczenie na drodze do realizacji przemian w dziedzinie energetyki, która zapewni ludzkości bezpieczną przyszłość. To również nacisk na rozbudowę już istniejących sieci, z uwzględnieniem właśnie źródeł alternatywnych. Bezemisyjne źródła energii odnawialnej to przyszłość. Mimo że nie są pozbawione wad, generują swoje problemy i być może w wielu wypadkach nadal są droższe niż powszechna „czarna energia”, to jednak są najlepszym wyjściem jeśli chcemy zacząć dbać o środowisko i zmniejszać wpływ na zmiany klimatu.


Celem studiów jest podniesienie kwalifikacji zawodowych pracowników w zakresie odnawialnych źródeł energii; uzyskanie przez słuchaczy gruntownej wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu problematyki wytwarzania i wykorzystania energii odnawialnej w duchu rozwoju zrównoważonego.

Więcej informacji o tym kierunku i rekrutacji na stronie Wydziału Elektrycznego PCz

Sprawdź inne STUDIA PODYPLOMOWE NA PCz

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA – REKRUTACJA NA STUDIA, AKTUALNOŚCI

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia