Elektromobilność w Poznaniu

Interesują Cię pojazdy elektryczne i hybrydowe? Wybierz interdyscyplinarne studia na kierunku elektromobilność, stanowiące połączenie nauk technicznych, ścisłych i informatycznych.

Studia na kierunku elektromobilność, które prowadzi Politechnika Poznańska, są propozycją interdyscyplinarną, łączącą aspekty wielu dziedzin: elektrotechniki, automatyki, elektroniki, informatyki oraz mechaniki. 

Profil kształcenia na kierunku obejmuje problematykę dotyczącą, między innymi, pojazdów elektrycznych i hybrydowych, w tym pojazdów transportu publicznego i indywidualnego oraz układów trakcyjnych, związanych z tramwajami, koleją oraz metrem. W szczególności, napędów stosowanych w pojazdach, sposobów konwersji, magazynowania i transmisji energii, systemów eksploatowania i ładowania magazynów energii, metod i technik diagnostycznych pojazdów elektrycznych, a także układów sterowania, między innymi, pojazdów autonomicznych.

Program studiów jest spójny oraz innowacyjny, a oferowane przedmioty dobrane w sposób, by przyszły absolwent przygotowany był do realizacji potrzeb otoczenia społeczno-gospodarczego oraz zmian legislacyjnych związanych z upowszechnianiem się szeroko rozumianej elektromobilności w kraju i na świecie. Podkreślić należy, że na przestrzeni ostatnich dwóch lat zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu elektromobilności w Polsce wzrosło o 200% i wciąż rośnie. Podobne trendy związane z zainteresowaniem e-mobilnością obserwowane są na całym świecie.

Więcej o kierunku przeczytasz:

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Poznańska

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Poznań. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Poznań.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia