Elektrotechnika – PUSS w Pile

Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile proponuje kandydatom na studia rozpoczynające się w roku akademickim 2021/2022 kierunek Elektrotechnika, a w jego ramach dwie atrakcyjne specjalności.

Absolwent kierunku jest przygotowany do rozwiązywania złożonych problemów w dziedzinie szeroko pojętej elektrotechniki z zastosowaniem nowoczesnej techniki informatyczno-elektronicznej. Studia pierwszego stopnia – inżynierskie, zapewniają absolwentowi teoretyczną wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie projektowania, wytwarzania i eksploatacji urządzeń elektrycznych i elektronicznych, automatyki, informatyki technicznej, komputerowych systemów pomiarowych i odnawialnych źródeł energii (w zależności od specjalności).

ELEKTROTECHNIKA – studia inżynierskie – specjalności:

Tomasz Czernik, absolwent kierunku

Wybór tego kierunku studiów okazał się bardzo trafny, ponieważ rynek pracy dla inżynierów jest bardzo otwarty i już w trakcie studiów można nawiązać współpracę z dużymi firmami, będącymi często liderami w danej dziedzinie. Ponadto Uczelnia organizuje program studiów dualnych, który w moim przypadku zaowocował udaną współpracą z Philips Lighting Electronics Poland i obecnie jestem pełnoetatowym pracownikiem na stanowisku inżynierskim. Do moich głównych obowiązków należy organizacja i automatyzacja procesów testowania elektroniki. Wśród moich kolegów absolwentów zdecydowana większość znalazła zatrudnienie w wyuczonym zawodzie.

Absolwenci kierunku elektrotechnika mogą podjąć zatrudnienie w przemyśle elektronicznym, elektrotechnicznym, elektromechanicznym, energetycznym, jako:

  • programiści sterowników,
  • projektanci sprzętu elektrycznego, w serwisach.

Absolwenci znajdują zatrudnienie w utrzymaniu produkcji wielkich zakładów przemysłowych, w małych firmach zajmujących się ogólnie rozumianym sprzętem elektrycznym, czy wreszcie zakładają własną działalność gospodarczą, zajmując się dystrybucją, wykonawstwem i serwisem.

Sprawdź inne propozycje studiów w PUSS w Pile

Zapisz się na studia już dziśSTREFA KANDYDATA – PAŃSTWOWA UCZELNIA STANISŁAWA STASZICA W PILE

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia