Kierunki studiówKierunki studiów SzczecinStudia medyczneStudia Szczecin

Farmacja – studia w Szczecinie

Jeśli interesują Cię studia medyczne w Szczecinie, a wśród swoich zainteresowań wymieniasz chemię i biologię – farmacja może być kierunkiem dla Ciebie!

W trakcie nauki na kierunku farmacja, który proponuje kandydatom Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, uzyskasz wiedzę i umiejętności z zakresu
sporządzania, wytwarzania, wydawania, wyrobu oraz oceny jakości produktów leczniczych, sprawowania nadzoru nad obrotem, przechowywaniem i wykorzystywaniem tych produktów oraz prowadzenia różnorodnych badań. W trakcie studiów ukształtujesz świadomość współodpowiedzialności za zdrowie pacjenta.

Jak wyglądają perspektywy zawodowe absolwenta tego kierunku? Możesz pracować w przemyśle farmaceutycznym. Poza aptekami, czy hurtowniami są to podmioty odpowiedzialne za wprowadzenie produktu na rynek lub też jednostki uprawnione do wytwarzania/importu/eksportu tychże produktów. Znajdziesz zatrudnienie również w instytucjach, które sprawują kontrolę nad działalnością przemysłu farmaceutycznego oraz dokonują inspekcji.

Kierunek farmacja w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Szczecin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia