Kierunki studiów Szczecinrodzaje studiów SzczecinStudiaStudia medyczneStudia Szczecin

Studia medyczne w Szczecinie

Interesują Cię studia medyczne w Szczecinie? Najciekawsza oferta studiów medycznych w Szczecinie to oczywiście kierunki studiów, które czekają na kandydatów, którzy chcą podjąć naukę na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym (PUM).

Jakie studia medyczne można wybrać w Szczecinie? KIERUNEK LEKARSKI, KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY to marzenie wielu osób. Ale Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie przygotował także inne kierunki studiów, którymi warto się zainteresować. Przykładowe: RATOWNICTWO MEDYCZNE, PIELĘGNIARSTWO, DIETETYKA. Kierunki z tego zakresu ma w swojej ofercie również Uniwersytet Szczeciński.

Kierunki związane z naukami o zdrowiu proponują również uczelnie niepubliczne w Szczecinie np. : Collegium Balticum – kierunek dietetyka; fizjoterapia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii, kosmetologia w Wyższej Szkole Integracji Europejskiej w Szczecinie.

Kierunek lekarski na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie

Kierunek lekarski na PUM w Szczecinie pozwoli zdobywać praktyczne umiejętności wykorzystywane podczas diagnozowania i leczenia pacjentów. Zdobędziesz specjalistyczne wykształcenie. Po ukończeniu studiów uzyskasz tytuł zawodowy lekarza, który umożliwi dalszą pracę w świecie medycyny.

Absolwenci tego kierunku będą posiadać wiedzę na temat wszystkich dziedzin medycyny, jak również wąską specjalizację. Będą mogli podjąć pracę w publicznych i niepublicznych podmiotach i instytucjach naukowo-badawczych. Będą znać naukowe podstawy sztuki lekarskiej oraz stosować w praktyce. Będą rozpoznawać problemy i wdrażać efektywne procesy leczenia. Absolwenci będą wiedzieli również jak porozumiewać się z pacjentem, jego rodziną oraz zespołem lekarskim. Będą także znać zasady profilaktyki oraz promowania działań prozdrowotnych.

Dietetyka w Colegium Balticum – Akademii Nauk Stosowanych

Studia na kierunku dietetyka, które proponuje kandydatom Collegium Balticum – Akademia Nauk Stosowanych, to doskonała propozycja dla osób interesujących się zdrowym żywieniem, zdrowym i ekologicznym stylem życia, aktywnośią fizyczną, żywieniem człowieka, medycyną oraz psychologią.

Studia dietetyczne to intensywnie rozwijająca się dziedzina nauki zajmująca się żywnością i żywieniem człowieka chorego jak i zdrowego. Dlatego bardzo dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów tej branży.

Specjalności:

 • Dietetyka sportu
 • Psychodietetyka

Perspektywy zawodowe:

 • szpitale,
 • poradnie chorób metabolicznych,
 • poradnie dietetyczne,
 • kluby fitness,
 • firmy produkujące suplementy diety,
 • restauracje i firmy cateringowe.

Zdrowie publiczne na Uniwersytecie Szczecińskim

Studia na kierunku zdrowie publiczne, które ma w swojej ofercie Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego, przygotowują do pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi i starszymi w zakresie wzmacniania zachowań prozdrowotnych.

Zadaniem stawianym przed promotorem i trenerem zdrowia jest edukowanie i dążenie do poprawy jakości życia społeczeństwa.

W ramach zakresu specjalności promotor i trener zdrowia realizowane są do wyboru dwa moduły:

 • promocja zdrowia i profilaktyka populacji osób w różnym wieku,
 • aktywny senior.

Perspektywy zawodowe – absolwenci znajdą pracę w:

 • jednostkach administracji rządowej i samorządowej,
 • jednostkach pomocy społecznej: ośrodkach wsparcia rodziny, domach pomocy społecznej itp.,
 • firmach konsultingowych i doradczych z zakresu ochrony zdrowia,
 • placówkach oświaty zdrowotnej,
 • sanatoriach, szpitalach, przychodniach i hospicjach,
 • państwowej inspekcji sanitarnej,
 • centrach odnowy biologicznej,
 • klubach fitness, w tym także dla osób o specjalnych potrzebach.


Uzyskaj szczegółowe informacje o medycznych kierunkach studiów dostępnych w Szczecinie:

Kierunki studiów medycznych w Szczecinie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Szczecin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia