Edukacja techniczno-informatyczna w Poznaniu

Interesujesz się przedmiotami technicznymi i ścisłymi, techniką komputerową i symulacjami komputerowymi? To kierunek, który może być Twoim przysłowiowym “strzałem w dziesiątkę”!

Studia na kierunku edukacja techniczno-informatyczna prowadzi Politechnika Poznańska (Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki Technicznej PP).

Studia te gwarantują pozyskanie wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do rozwiązywania problemów technicznych z zastosowaniem narzędzi informatycznych, projektowych, aparatury pomiarowej, symulacji numerycznych oraz nanotechnologii i materiałów funkcjonalnych.

Program studiów, oprócz podstawowych wiadomości z inżynierii materiałowej, informatyki oraz przedmiotów ogólnotechnicznych, pozwala zapoznać się
z szeregiem zagadnień z zakresu: projektowania inżynierskiego, procesów technologicznych i administrowania systemów informatycznych.

Jak wyglądają perspektywy zawodowe absolwenta tego kierunku? Absolwent wykształci umiejętności i zdobędzie wiedzę niezbędną do pracy w laboratoriach wykorzystujących wysoko rozwinięte technologie dla mikroelektroniki, optoelektroniki, inżynierii kwantowej, biotechnologii oraz nanomateriałów i materiałów funkcjonalnych, pracy z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury diagnostycznej, pomiarowej, medycznej i naukowej, pracy przy obsłudze systemów komputerowych a także zatrudnienie w przemyśle i bankowości.

Więcej o kierunku przeczytasz:

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Poznańska

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Poznań. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Poznań.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia