Kierunki studiówKierunki studiów Zielona GóraStudia filologiczneStudia Zielona Góra

Filologia francuska z drugim językiem romańskim – studia w Zielonej Górze

Studia na kierunku filologia francuska z drugim językiem romańskim to propozycja Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studia są gwarancją zdobycia bardzo dobrej znajomości języka francuskiego.

Studia na kierunku filologia francuska z drugim językiem romańskim to nie tylko szansa na nauczenie się języka francuskiego. Filologiczne studia dają też wiedzę z zakresu lingwistyki, literaturoznawstwa, historii i literatury Francji oraz kultury krajów frankofońskich.

Dzięki prowadzonej na kierunku specjalizacji translatorskiej opanować możesz niezbędną podstawową wiedzę oraz umiejętności z zakresu teorii i praktyki przekładu. Absolwent potrafi wykonywać różnego typu tłumaczenia pisemne oraz ustne, zarówno specjalistyczne jak i literackie, z języka ojczystego na język francuski i odwrotnie. Zajęcia specjalizacyjne dają również umiejętności praktyczne, takie jak sporządzanie dokumentów urzędowych oraz prowadzenie korespondencji formalnej i biznesowej w języku francuskim, zwiększając szanse zatrudnienia na rynku pracy.

Dodatkowym atutem w przyszłej karierze społecznej i zawodowej absolwenta jest dobra znajomość wybranego drugiego języka romańskiego: włoskiego lub hiszpańskiego.

Studia te kierowane są również do osób nieznających języka francuskiego.. Dla tych osób zostanie utworzona specjalna grupa „zerowa” – rozpoczynająca naukę języka francuskiego od podstaw.

W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględnia się oceny na maturze z języka obcego nowożytnego oraz języka polskiego.

Kierunek filologia francuska z drugim językiem romańskim w Zielonej Górze

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Zielona Góra. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Zielonej Górze.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Zielonej Górze:

Studia w Zielonej Górze

Kierunki studiów w Zielonej Górze

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uczelnie Zielona Góra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia