Filologia germańska w Katowicach

Kandydaci, którzy zamierzają poznać na studiach filologicznych język niemiecki, mają w Katowicach wiele możliwości. Stwarza je jedna z największych w kraju uczelni państwowych. Poznaj ofertę Uniwersytetu Śląskiego.

Zainteresowani poznawaniem w Katowicach języka niemieckiego na poziomie filologicznym powinni swoje kroki kierować wprost na Uniwersytet Śląski. Jest kilka ciekawych propozycji, które oferuje kandydatom Wydział Humanistyczny UŚ w Sosnowcu.

Każda z proponowanych specjalności na kierunku filologia germańska daje szansę zdobycia atrakcyjnych na rynku pracy kompetencji.

W ramach specjalności tłumaczeniowej w zakresie języków specjalistycznych zakłada  się przekazanie  przyszłym  absolwentom  wiedzy  o  odmianach  niemieckiego  języka specjalistycznego,  korespondującej  z  teorią  i  praktyką  przekładu,  elementami marketingu oraz prawa niemieckiego i polskiego.

Kształcenie w ramach specjalności interkulturowe  studia  niemcoznawcze oprócz gruntownej wiedzy o języku niemieckim koncentruje się na znajomości kultury i literatury trzech krajów  niemieckojęzycznych  (Niemiec,  Austrii  i  Szwajcarii), jak  również  na poznaniu historii, literatury i kultury niemieckojęzycznej na Śląsku.

Specjalność  język  niemiecki  od  podstaw  skierowana  jest  do  kandydatów nieposiadających znajomości języka niemieckiego. W ciągu sześciu semestrów kształcenia zakłada się od studenta osiągnięcie poziomu językowego B2.

Studenci podejmujący kształcenie na specjalności język szwedzki posiądą dzięki rozszerzonemu programowi  praktycznej  nauki  języka  kompetencje  językowe  w  zakresie  dwóch języków:  szwedzkiego i niemieckiego. Otrzymają  także  wykształcenie  w  zakresie literatury,  kultury  i  zagadnień  translacji  obu  języków.

Specjalność nauczycielska to ścieżka kształcenia dla tych kandydatów, którzy w przyszłości chcieliby przekazywać swoje umiejętności językowe w procesie dydaktyki różnych szczebli i form edukacji.

Chcesz poznać szczegóły, dowiedzieć się więcej? Wybierz z listy poniżej interesującą Cię propozycję Uniwersytetu Śląskiego.

Gdzie uczyć się języka niemieckiego na studiach w Katowicach?

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Katowice. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Zobacz również treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia