Kierunki studiówKierunki studiów PoznańNoweStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Poznań

Skandynawistyka – język norweski – WSJO w Poznaniu

Skandynawistyka?! Zdecydowanie tak! Od kilku lat dużym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia cieszą się języki skandynawskie. Ogromna liczba osób chcących uczyć się języka norweskiego nie dziwi – Norwegia należy do krajów najwyżej rozwiniętych w Europie, z atrakcyjnymi zarobkami i jednocześnie położona jest w bliskim sąsiedztwie z Polską.

Skandynawistyka – kierunek studiów prowadzony przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu, stworzony jest dla osób zainteresowanych światem, które cenią sobie przede wszystkim opanowanie współczesnego języka norweskiego w praktyce, na poziomie zbliżonym do rodzimych użytkowników.

Wyższa Szkoła Języków Obcych daje możliwość studiowania języka norweskiego we współczesnej, ukierunkowanej na praktykę formie. Studia te łączą dwa kluczowe elementy: intensywną naukę języka oraz kompetencje związane z poruszaniem się w globalnym świecie biznesu.

Program studiów jest wzbogacony o blok praktyk zawodowych organizowanych przez Uczelnię.

Studia adresowane są szczególnie do osób, które chcą osiągnąć wysoki poziom znajomości języka norweskiego, mocno osadzonego w kontekstach kultury, tradycji i społeczeństwa. Jednocześnie, które cenią sobie możliwość zdobycia i rozwinięcia kompetencji zawodowych poprzez realizację bogatego programu praktyk. Studia te prowadzone są również od podstaw z myślą o osobach, które dopiero chcą rozpocząć naukę tego języka.

Program zakłada przewagę zajęć praktycznych (patrz wykaz przedmiotów),  pozwala na osiągnięcie biegłości w języku norweskim, wspartej intuicyjną świadomością językową, zdolnością poruszania się w różnych rejestrach języka, mocnym osadzeniem we współczesnych realiach Skandynawii a w szczególności Norwegii w obszarze tradycji, współczesnej kultury i współczesnego społeczeństwa. Atuty tych studiów to program zorientowany na język współczesny, z przewagą zajęć praktycznych o charakterze ćwiczeniowym i warsztatowym, wzbogacony o blok praktyk zawodowych organizowanych przez Uczelnię.

Więcej informacji o tym kierunku: https://www.wsjo.pl/skandynawistyka-jezyk-norweski/

Pełna oferta studiów językowych I stopnia: www.wsjo.pl/studia-i-stopnia/

Zobacz również: WYŻSZA SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH W POZNANIU – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA

WSJO W SOCIAL MEDIACH:

Chcesz dowiedzieć się więcej o filologicznych kierunkach dostępnych dla kandydatów w Poznaniu – skorzystaj ze strony Studia filologiczne Poznań. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz Studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia