Kierunki studiów KoszalinnewStudia ekonomiczneStudia KoszalinTOP KoszalinTop studia

Finanse i rachunkowość w Koszalinie

Kandydaci na studia na kierunku finanse i rachunkowość w Koszalinie nie mają wielkiego wyboru. Studia ma w swojej ofercie jedynie Politechnika Koszalińska.

Gdzie studiować kierunek finanse i rachunkowość w Koszalinie?

Kierunek finanse i rachunkowość prowadzi Wydział Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej.

Finanse i rachunkowość na Politechnice Koszalińskiej

Absolwent kierunku umie samodzielnie podejmować trafne decyzje inwestycyjne, a także kalkulować źródła finansowania tych inwestycji. Wyposażony jest w wiedzę z rachunkowości finansowej i zarządczej oraz potrafi umiejętnie ocenić sytuację finansową podmiotów gospodarczych, dokonać ewaluacji efektywności ich działalności i zaproponować potencjalne działania restrukturyzacyjne. Absolwent zna współczesne systemy finansowe, wie jak identyfikować ryzyko związane z działalnością instytucji finansowej, a także potrafi obsługiwać programy komputerowe wspierające działalność instytucji finansowych. Identyfikuje instrumenty rynku kapitałowego, zna zasady ich emisji i obrotu.

Program nauczania na studiach I stopnia przewiduje cztery specjalności:

  • Finanse i rachunkowość przedsiębiorstwa
  • Finanse i rachunkowość samorządu terytorialnego
  • Finanse i rachunkowość banku i zakładu ubezpieczeń
  • Podatki i doradztwo podatkowe

Czy warto studiować finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Studia te są wartościowe i mogą zapewnić dobrą pracę, nawet już na początku zawodowej kariery. Studia na kierunku finanse i rachunkowość przygotowują do pracy, w której pożądana jest wiedza ekonomiczna, z zakresu prawa, bankowości i rachunkowości, a także świadomego korzystania z instrumentów finansowych.

Studiowanie na kierunku Finanse i rachunkowość umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji ubezpieczeniowych, finansowych, funkcjonowania rynków finansowych i wykorzystywania ich instrumentów Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.

Kierunek finanse i rachunkowość w Koszalinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Koszalin. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ekonomia w Lublinie

Studiowanie ekonomii to świetny wybór dla osób pragnących dużej ilości…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Koszalinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Koszalinie:

Studia w Koszalinie

Kierunki studiów w Koszalinie

Rekrutacja na studia w Koszalinie

Uczelnie Koszalin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia