Kierunki studiów ToruńnewStudia ekonomiczneStudia ToruńTop studiaTOP Toruń

Finanse i rachunkowość w Toruniu

Gdzie studiować kierunek finanse i rachunkowość w Toruniu? Finanse i rachunkowość to obok kierunku ekonomia drugi z kierunków ekonomicznych cieszących się tak dużą popularnością. Może zainteresuje Was oferta tego kierunku w Toruniu.

W zeszłym roku prawie 14 tysięcy kandydatów w skali całego kraju ubiegało się o przyjęcie na kierunek finanse i rachunkowość. Obok kierunku ekonomia to drugi z kierunków ekonomicznych cieszących się tak dużą popularnością. Może zainteresuje Was oferta tego kierunku w Toruniu. Dobra wiadomość jest taka, że masz wybór uczelni. Studia znajdziecie na uczelni państwowej i niepaństwowej. Studiować będziecie mogli w trybie dziennym (stacjonarnym) oraz w trybie niestacjonarnym.

Finanse i rachunkowość na UMK w Toruniu

Kierunek finanse i rachunkowość na UMK w Toruniu, jako jeden z niewielu w Polsce, może pochwalić się oceną wyróżniającą nadaną przez Polską Komisję Akredytacyjną. Warto wspomnieć, że nasz Wydział posiada międzynarodową akredytację AACSB poświadczającą wysoki poziom nauczania. Dzięki niej jesteśmy w gronie 5% najlepszych uczelni biznesowych świata. Każdy absolwent WNEiZ dostaje wraz z dyplomem certyfikat AACSB. Studia na naszym Wydziale pozwalają na korzystanie z bogatego doświadczenia zawodowego wykładowców.

Dlaczego warto studiować finanse i rachunkowość na UMK?

Wszyscy bez wyjątku – od gospodarstw rodzinnych po światowe korporacje, podejmują decyzje finansowe. Marzysz o pracy w wielkim biurowcu ze szkła? Uważasz, że świat wielkich korporacji to Twój świat? Chcesz zostać dyrektorem finansowym, prezesem banku albo towarzystwa ubezpieczeniowego? Czy może masz pomysł na własny biznes? A może po prostu chciałbyś pracować w biurze, banku, firmie ubezpieczeniowej, agencji nieruchomości, na giełdzie, w administracji państwowej? Wybierając kierunek Finanse i Rachunkowość, zapewnisz sobie taką właśnie możliwość!

Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie WSB Merito Toruń

Poszukiwane kwalifikacje w zakresie finansów i rachunkowości pozyskasz studiując na Uniwersytecie WSB Merito Toruń. O charakterze tych studiów dużo mówią proponowane specjalności.

  • Bankowość i innowacje finansowe
  • Finanse i doradztwo podatkowe
  • Finanse małych i średnich przedsiębiorstw
  • Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw
  • Rachunkowość międzynarodowa

Studiowanie na kierunku Finanse i Rachunkowość umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji ubezpieczeniowych, finansowych, funkcjonowania rynków finansowych i wykorzystywania ich instrumentów Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.

Kierunek finanse i rachunkowość w Toruniu

Więcej informacji o innych kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Toruń. Jeśli interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, sprawdź – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia