Fizyka techniczna – studia w Poznaniu

Kierunek fizyka techniczna to jeden z tych kierunków, który oferuje kandydatom na nowy rok akademicki Politechnika Poznańska. Jeśli interesują Was techniczne zastosowania fizyki, kierunek okazać się może tym wymarzonym.

Oferowane przez Politechnikę Poznańską studia na kierunku fizyka techniczna to studia, które kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Programy nauczania zostały tak skonstruowane, aby oprócz systematyki wiedzy z zakresu zagadnień fizycznych i inżynierskich, zapewniały nowoczesne formy i treści procesu kształcenia.

Z opisu kierunku dowiemy się, że kształcenie ma celu wykształcenie specjalistów z zakresu wytwarzania i wszechstronnej charakteryzacji nanostruktur oraz w dziedzinie nowoczesnych, zaawansowanych technologii wytwarzania i charakteryzacji funkcjonalnych materiałów dla potrzeb szybko rozwijającej się optoelektroniki.

W szczególności student tej specjalności będzie rozwiązywał problemy badawczo-technologiczne w odniesieniu do zagadnień nanoinżynierii układów molekularnych, biomolekularnych, supramolekularnych, biopolimerów, nanobioelektroniki molekularnej, konstrukcji nowoczesnych fotosensorów i biosensorów.

Absolwenci posiądą umiejętności określania struktury atomowej i/lub cząsteczkowej nanostruktur, ich właściwości elektronowych, mechanicznych, magnetycznych, pod kątem możliwych aplikacji w konstrukcji urządzeń elektronicznych o bardzo dużej skali integracji oraz w konstrukcji różnego rodzaju nanosensorów.

Istotnym elementem kształcenia na kierunku fizyka techniczna jest również kształtowanie umiejętności wykorzystywania komputerów do rozwiązywania problemów technicznych na drodze symulacji numerycznych i obliczeń symbolicznych.

Dowiedz się więcej o kierunku z filmu:

Studia rekomendowane są dla kandydatów, którzy posiadają:

  • zdolności i zainteresowanie przedmiotami ścisłymi i przyrodniczymi (fizyka, chemia, matematyka, informatyka, biologia)                                                                                
  • predyspozycje do pracy laboratoryjnej, projektowej i inżynierskiej
  • chęć rozwiązywania zagadnień technicznych i inżynierskich

Uczelnie prowadzące kierunek fizyka techniczna w Poznaniu

  • FIZYKA TECHNICZNA , Politechnika Poznańska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia ścisłe Poznań. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia