Kierunki studiów KrakównewStudia artystyczneStudia Kraków

Grafika – studia w Krakowie

Interesują Cię studia artystyczne w Krakowie, a Twoją pasją jest grafika? Sprawdź które krakowskie uczelnie mają ten kierunek w swoich ofertach!

Wszyscy, którzy myślą o studiowaniu kierunków artystycznych chyba doskonale zdają sobie sprawę z tego, że Kraków jest miastem szczególnie sprzyjającym tego typu działalności. Gdzie studiować na kierunku grafika w Krakowie? Mają go w swoich ofertach Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Grafika na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie

Grafika na ASP w Krakowie to studia jednolite magisterskie. Obok pełnego asortymentu tradycyjnych technik graficznych czy dyscypliny kreatywnego projektowania Wydział Grafiki oferuje możliwość działania na podstawie szerokiego spektrum fotografii, filmu animowanego, komiksu, wszelkich form rysunku i malarstwa. Na tych studiach kształcą się kreatywni, przygotowani do wyzwań współczesnej sztuki, niezależni twórcy i projektanci, którzy odnoszą sukcesy w swoich dziedzinach.

Grafika na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Celem studiów na kierunku grafika (studia I stopnia), proponowanym przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, jest uzyskanie wykształcenia zawodowego w zakresie grafiki warsztatowej, użytkowej oraz działań pokrewnych, w oparciu o wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne. Studia zapewniają zdobycie wiedzy ogólnohumanistycznej kształtującej świadomość twórczą i kompetencje zawodowe.

Kierunek grafika w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach artystycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Kraków. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia