Kierunki studiówKierunki studiów KatowiceStudia humanistyczneStudia Katowice

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo – studia w Katowicach

Postaw na kierunek informacja naukowa i bibliotekoznawstwo , które zadowolą zarówno miłośników tradycyjnych publikacji drukowanych, jak i zwolenników e-booków oraz zasobów cyfrowych.

Kierunek informacja naukowa i bibliotekoznawstwo proponuje kandydatom Uniwersytet Śląski w Katowicach. Studia, które prowadzi Wydział Humanistyczny UŚ, przeznaczone są zarówno dla miłośników tradycyjnej książki drukowanej, jak i książki elektronicznej oraz dla entuzjastów uporządkowanych zasobów informacji cyfrowej.

Studenci zdobywają praktyczne umiejętności efektywnego zarządzania informacją analogową i cyfrową, uczą się organizowania kolekcji bibliotecznych i usług informacyjnych, a także zyskują wiedzę z zakresu historii książki i prasy, działalności współczesnych bibliotek, kultury czytelniczej, medialnej i informacyjnej, marketingu książki i bibliotek, edytorstwa. Wiedza specjalistyczna prezentowana jest zarówno w kontekście rozwoju nowoczesnych technologii informacyjnych, jak i w odniesieniu do szerokiej wiedzy ogólnohumanistycznej, w tym z zakresu nauk społecznych.

W programie studiów uwzględniono cykl przedmiotów mających na celu pogłębienie znajomości literatury, niezbędnej do właściwej realizacji różnorodnych procesów komunikacyjnych. Nowa, zaktualizowana siatka studiów licencjackich opracowana została po konsultacji z bibliotekarzami i pracownikami informacji reprezentującymi różne typy bibliotek.

Perspektywy zawodowe:

  • bibliotekarz (w bibliotekach naukowych, fachowych, publicznych, szkolnych, specjalnych),
  • specjalista informacji naukowej,
  • specjalista zarządzania informacją,
  • broker informacji,
  • pracownik wydawnictwa,
  • księgarz,
  • animator kultury,
  • archiwista.

Kierunek informacja naukowa i bibliotekoznawstwo w Katowicach

O innych kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia humanistyczne Katowicach. Jeśli chcesz studiować w Katowicach zobacz również stronę – rodzaje studiów Katowice. Tam sprawdzisz m.in. propozycje studiów społecznych, studiów filologicznych, studiów psychologicznych, prawniczych, pedagogicznych na katowickich uczelniach państwowych i niepaństwowych. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj także:

Jeśli chcesz studiować w Katowicach zobacz również stronę – rodzaje studiów Katowice. Tam sprawdzisz m.in. propozycje studiów społecznych, studiów filologicznych, studiów psychologicznych, prawniczych, pedagogicznych na katowickich uczelniach państwowych i niepaństwowych.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia