Kierunki studiów OpoleStudia informatyczneStudia Opole

Informatyka – Politechnika Opolska

Na kierunku informatyka zdobędziesz wiedzę z zakresu programowania, konfigurowania systemów cyfrowych wieloprocesorowych i sieci komputerowych, diagnostyki i eksploatacji systemów komputerowych oraz bezpieczeństwa danych i prawa komputerowego.

Politechnika Opolska ma w swojej ofercie studia inżynierskie na kierunku informatyka, które umożliwiają zdobycie ogólnej wiedzy informatycznej, poznania zasad funkcjonowania sprzętu komputerowego i oprogramowania, a także projektowania systemów informatycznych i baz danych. 

Studenci poznają środowisko wielu systemów informatycznych oraz zdobywają umiejętność posługiwania się wieloma językami programowania wysokiego poziomu i poziomu maszynowego. Zapoznają się także ze środowiskami programowymi systemów wielozadaniowych oraz wielodostępnych, a także problemami współpracy komputerów z urządzeniami zewnętrznymi i sterowania procesami przemysłowymi.

Nabyta podczas studiów wiedza, umiejętności i rozumienie zagadnień z zakresu informatyki, pozwalają na podjęcie pracy zawodowej związanej z eksploatacją sprzętu komputerowego, a także projektowaniem, realizacją i eksploatacją szeroko rozumianych systemów informatycznych, w tym sieci komputerowych i systemów baz danych.

Perspektywy zawodowe:

  • administrator systemów sieciowych i bazodanowych,
  • programista,
  • projektant lub tester systemów informatycznych,
  • projektant systemów webowych i aplikacji na urządzenia mobilne.

Strona kierunku: INFORMATYKA, Politechnika Opolska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Opole. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Informatyka w Opolu

Gdzie studiować kierunek informatyka w Opolu? Poznaj kierunki oraz specjalności na Politechnice…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia