Kierunki studiów WrocławnewStudia informatyczneStudia WrocławTop studiaTOP Wrocław

Informatyka stosowana we Wrocławiu

Wybierasz się na studia na kierunku informatyka stosowana we Wrocławiu? Zastanawiasz się jakie są różnice pomiędzy propozycjami poszczególnych wrocławskich uczelni wyższych?

Czy warto studiować informatykę stosowaną?

Kandydaci na studia na kierunku informatyka stosowana muszą przejawiać predyspozycje do nauki przedmiotów ścisłych i technicznych, umiejętności analitycznego myślenia, komunikatywności, zdolności do współpracy w grupie. Bez wątpienia główną zaletą tego kierunku są szerokie perspektywy zawodowe i ciągłe zapotrzebowanie na rynku pracy na pracowników naukowych, projektantów i twórców oprogramowania, kierowników zespołów programistycznych, analityków i administratorów systemów informatycznych, projektantów i administratorów sieci komputerowych, specjalistów od bezpieczeństwa systemów informatycznych… Można tak wymieniać bez końca. Jak widać informatyka stosowana to kierunek przyszłości i będzie on doskonałym wyborem!

Gdzie studiować kierunek informatyka stosowana we Wrocławiu?

Jeśli chcesz studiować informatykę stosowaną, znajdziesz ten kierunek w ofercie dwóch uczelni publicznych (Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski). Polecamy również ofertę Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej Horyzont – uczelni niepublicznej, która specjalizuje się w tej dziedzinie.

Informatyka stosowana na Politechnice Wrocławskiej

Studia na kierunku informatyka stosowana, prowadzone przez Wydział Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej, umożliwiają doskonalenie umiejętności i zdobywanie wiedzy z szeroko pojmowanej informatyki. Studia w szczególności ukazują różnorodność zastosowań informatyki, m.in. w rozwiązywaniu problemów biznesowych, technicznych, czy w obszarze gier komputerowych. Informatyka stosowana jest uzupełniana wiedzą z fizyki i matematyki, podstaw zarządzania i komunikacji społecznej.

Studenci kształcą się w zakresie:

  • programowania oraz języków i technik programowania
  • algorytmów i struktury danych
  • sieci komputerowych
  • baz i hurtowni danych
  • systemów mobilnych, rozproszonych i webowych
  • multimediów oraz inteligentnych systemów informatycznych
  • zarządzania projektami informatycznymi

Informatyka stosowana i systemy pomiarowe na Uniwersytecie Wrocławskim

Uwzględniając opinie pracodawców o aktualnych potrzebach rynku pracy, Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego proponuje studia informatyka stosowana i systemy pomiarowe, ukierunkowane na zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz kształtowanie postaw związanych z wszechstronnym i praktycznym zastosowaniem informatyki.

Tym, co odróżnia proponowany kierunek od klasycznych studiów informatycznych, jest wzbogacenie programu o elementy elektroniki, metodologii prowadzenia eksperymentów i pomiarów fizycznych oraz kompetencje inżynierskie związane z analizowaniem, projektowaniem i tworzeniem systemów kontrolno-pomiarowych. Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyznała temu kierunkowi dwa prestiżowe tytuły: Studia z Przyszłością oraz Lider Jakości Kształcenia.

Studia oferują przedmioty umożliwiające dalszą specjalizację w zakresie informatyki, elektroniki bądź fizyki oraz ułatwiające podjęcie w przyszłości studiów II stopnia w zakresie informatyki lub fizyki. Absolwenci będą potrafili m.in. stworzyć produkt lub usługę programistyczną wg autorskiego pomysłu, otworzyć własne przedsiębiorstwo lub znaleźć pracę w większym zespole.

Kierunek informatyka stosowana we Wrocławiu

MOŻE CIĘ TAKŻE ZAINTERESOWAĆ: Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej Horyzont

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia informatyczne Wrocław.

Interesujesz się zagadnieniami informatycznymi lub myślisz o karierze w IT, chcesz zostać programistą, zarządzać systemami i sieciami, wykorzystywać technologie informatyczne w różnych sektorach przemysłu i biznesu, a może chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji? Sprawdź stronę studia informatyczne w Polsce!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia