Kierunki studiówKierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia przyrodniczeStudia rolnicze

Inspekcja weterynaryjna w Bydgoszczy

Studia na kierunku inspekcja weterynaryjna przygotowała dla kandydatów na studia w Bydgoszczy Politechnika Bydgoska.

Studia inżynierskie na kierunku inspekcja weterynaryjna, które proponuje kandydatom Politechnika Bydgoska, przygotowują do pracy w Inspektoriacie Weterynaryjnym. Studenci uczą się nadzorowania procesów wytwarzania żywności pochodzenia zwierzęcego w zakładach produkcyjnych.

Inspekcja weterynaryjna na Politechnice Bydgoskiej

W trakcie kształcenia będziesz studiował podstawowe przedmioty nauk humanistycznych i ścisłych oraz przedmioty kierunkowe m.in. chów i hodowlę zwierząt, żywienie zwierząt, mikrobiologię, fizjologię zwierząt, prawo branżowe, systemy zarządzania jakością i wiele innych. Będziesz mia możliwość odbycia 4- tygodniowych praktyk po 6 semestrze studiów.

Uczelnia oferuje interesujące przedmioty do wyboru, o których zdecydujesz sam. Program kształcenia zaprojektowano w taki sposób, aby absolwent posiadał wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie.

Praca po studiach

Po studiach na kierunku Inspekcja Weterynaryjna będziesz przygotowany do pracy w szeroko pojętej administracji nadzorującej bezpieczeństwo rynku rolno-spożywczego i w zakładach produkcyjnych z branży rolno-spożywczej. Będziesz mógł podjąć pracę w laboratoriach badawczych, kontrolnych, diagnostycznych oraz kontroli jakości przy wykonywaniu podstawowej analityki i prac badawczych z użyciem materiału biologicznego oraz prowadzenia nadzoru procesów wytwórczych stosowanych w przemyśle spożywczym.

Jakie przedmioty wybrać na maturze?

Ubiegając się o przyjęcie na studia na kierunku Inspekcja Weterynaryjna warto zadbać o wyniki z pisemnych egzaminów maturalnych z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego (JP), języka obcego (JO) i matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego do wyboru spośród biologii (B), chemii (Ch), matematyki (M), fizyki lub fizyki i astronomii (F) lub geografii (G). Kandydat, który nie zdawał matematyki i/lub żadnego z przedmiotów do wyboru, może ubiegać się o przyjęcie na I rok studiów otrzymując 0 punktów z tych przedmiotów.

Dowiedz się więcej o tym kierunku: INSPEKCJA WETERYNARYJNA , Politechnika Bydgoska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz stronie: Studia rolnicze Bydgoszcz. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia