Kierunki studiówKierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia rolnicze

Agrotechnologia w Bydgoszczy

Studia rolnicze to nie tylko rolnictwo, zootechnika i kierunki związane z produkcją żywności. Nauki rolnicze stają przed nowymi wyzwaniami.

Oferta rolniczych kierunków studiów wraz z postępującym rozwojem technologicznym branży rolniczej poszerza się o ciekawe propozycje. Czym jest agrotechnologia i gdzie można studiować na tym kierunku?

Agrotechnologia na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Agrotechnologia (Politechnika Bydgoska) jest oryginalnym kierunkiem studiów inżynierskich, który umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności oraz kompetencji w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych w rolnictwie. Innowacyjność tego kierunek polega na połączeniu przyrodniczych podstaw rolnictwa zrównoważonego z elementami współczesnych technologii z agrochemii, agronomii, agrobiznesu, agroinżynierii i agrotroniki.

Ścieżki kształcenia:

  • rolnictwo węglowe (ekoschematyczne),
  • rolnictwo precyzyjne – tzw. inteligentne (4.0),
  • diagnozowanie stanu upraw i roślin. 

Agrotechnologia to kierunek studiów traktujący o zaawansowanych technologiach produkcji roślinnej i zwierzęcej z wykorzystaniem współczesnych zdobyczy nauki uwzględniający trendy Europejskiego Zielonego Ładu.

Współczesna produkcja rolnicza to zaawansowana branża wytwarzania dóbr konsumpcyjnych, ale też i usług w branży rolno-spożywczej, w doradztwie i w samym zarządzeniu gospodarstwami rolnymi. Szacuje się, że rynek pracy w sektorze rolnym, głównie rozwijający się na obszarach wiejskich i małych miast, w który wpisuje się ten kierunek studiów, generuje ponad milion miejsc pracy i poszukuje specjalistów uzbrojonych w wiedzę agrotechnologiczną.

Jako absolwent nie musisz się obawiać o przyszłe źródło dochodu. Najczęściej pracę znajdziesz jako agronom/ zarządca/ właściciel zdolny do prowadzenia gospodarstwa rolnego, doradca szkoleniowy w ośrodkach oraz w firmach z branży rolniczej, przedstawiciel handlowy w zakresie produktów „agro”,  specjalista od technologii w uprawie, ochronie roślin i obrocie płodami rolnymi, specjalista od ubezpieczeń rolniczych i w wielu innych.

Kierunek agrotechnologia w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia rolnicze Bydgoszcz. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia