Kierunki studiówKierunki studiów GdańskKierunki studiów TrójmiastoStudia GdańskStudia pedagogiczne

Pedagogika specjalna w Trójmieście

Studia na kierunku pedagogika specjalna to przygotowanie do pracy z dziećmi i młodzieżą lub dorosłymi z niepełnosprawnościami. Są w Trójmieście dwie uczelnie, które oferują ten kierunek studiów.

Jeśli zamierzasz zdobyć kompetencje niezbędne do pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami i w efekcie podjąć pracę w szkole specjalnej lub pomagać w inny sposób dorosłym z niepełnosprawnościami możesz wybrać studia na Uniwersytecie Gdańskim lub w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni. Dowiedz się więcej o kierunku pedagogika specjalna!

Pedagogika specjalna na Uniwersytecie Gdańskim

Absolwent posiadać będzie wiedzę pedagogiczną, psychologiczną i socjologiczną, niezbędną do zrozumienia społeczno-kulturowego kontekstu edukacji osób z niepełnosprawnością w różnych jej wymiarach. Uzyska również przygotowanie do pracy edukacyjnej, wychowawczej, terapeutyczno-rehabilitacyjnej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi osobami z niepełnosprawnością, a także kompetencje profilaktyki, diagnozowania, terapii trudności w uczeniu się. …..

O studiach na kierunku pedagogika specjalna na Uniwersytecie Gdańskim pisaliśmy już na naszym portalu. Tu dowiesz się więcej:

Pedagogika specjalna w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni

Studia w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni to oferta kierunków pedagogicznych. Jednym z nich jest pedagogika specjalna, na którym to kierunku do wyboru jest kilka specjalności.

Warto pamiętać, że studia na kierunku pedagogika specjalna to studia jednolite magisterskie, które trwają pięć lat (10 semestrów)

Kierunek pedagogika specjalna w Trójmieście

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia pedagogiczne Gdańsk. Interesujesz się naukami pedagogicznymi, rozwojem osobistym, chcesz doradzać, uczyć, szkolić, poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia pedagogiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia