Inżynieria biomedyczna – Politechnika Wrocławska

Inżynieria biomedyczna to kierunek interdyscyplinarny, wykorzystujący wiedzę zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych i nowych technologii na potrzeby nauk medycznych w celu ochrony zdrowia. Zapotrzebowanie na specjalistów inżynierii biomedycznej będzie stale rosnąć, w szczególności, że coraz większą wagę przykłada się do jakości życia człowieka.

Interdyscyplinarne wykształcenie oferowane na studiach, obejmujące m.in. zagadnienia medyczne, projektowe, konstruktorskie, a także solidne podstawy z chemii, biologii, matematyki, fizyki, elektroniki, optoelektroniki i informatyki, umożliwia odnalezienie się w różnych branżach na rynku pracy.

Absolwent studiów I stopnia ma wiedzę z zakresu inżynierii biomedycznej, w szczególności informatyki medycznej, elektroniki i optyki medycznej, nowoczesnych metod badawczych, biomechaniki inżynierskiej oraz inżynierii biomateriałów. Posiada umiejętności projektowania i korzystania z nowoczesnej aparatury pomiarowej oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych, gromadzenia, przetwarzania oraz przekazywania informacji. Absolwent zna również język obcy. Absolwent poprzez udział w zajęciach projektowych i laboratoryjnych jest przygotowany do uczestnictwa w pracach badawczych oraz podjęcia studiów drugiego stopnia.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia techniczne Wrocław
Studia przyrodnicze Wrocław
Studia ścisłe Wrocław
Studia informatyczne Wrocław
Politechnika Wrocławska

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia