Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia techniczneStudia Wrocław

Inżynieria biomedyczna – Politechnika Wrocławska

Zdobądź interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych i nowych technologii i wykorzystuj ją do wspomagania medycyny.

Inżynieria biomedyczna, to kierunek interdyscyplinarny, który dla kandydatów przygotowała Politechnika Wrocławska. Wykorzystuje on wiedzę zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych i nowych technologii na potrzeby nauk medycznych w celu ochrony zdrowia. Zapotrzebowanie na specjalistów inżynierii biomedycznej będzie stale rosnąć, w szczególności, że coraz większą wagę przykłada się do jakości życia człowieka.

Interdyscyplinarne wykształcenie oferowane na studiach, obejmujące m.in. zagadnienia medyczne, projektowe, konstruktorskie, a także solidne podstawy z chemii, biologii, matematyki, fizyki, elektroniki, optoelektroniki i informatyki, umożliwia odnalezienie się w różnych branżach na rynku pracy.

Absolwent studiów I stopnia, które oferuje Politechnika Wrocławska ma wiedzę z zakresu inżynierii biomedycznej, w szczególności informatyki medycznej, elektroniki i optyki medycznej, nowoczesnych metod badawczych, biomechaniki inżynierskiej oraz inżynierii biomateriałów. Posiada umiejętności projektowania i korzystania z nowoczesnej aparatury pomiarowej oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych, gromadzenia, przetwarzania oraz przekazywania informacji. Absolwent zna również język obcy. Absolwent poprzez udział w zajęciach projektowych i laboratoryjnych jest przygotowany do uczestnictwa w pracach badawczych oraz podjęcia studiów drugiego stopnia.

Specjalności

  • Biomechanika inżynierska
  • Elektronika medyczna
  • Informatyka medyczna
  • Optyka biomedyczna

Perspektywy zatrudnienia

Ze względu na interdyscyplinarność studiów absolwenci tego kierunku znajdują miejsce na rynku pracy w:

  • szpitalach, jednostkach klinicznych, ambulatoryjnych i poradniach oraz innych jednostkach organizacyjnych lecznictwa,
  • jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych aparatury i urządzeń medycznych
  • jednostkach wytwórczych aparatury i urządzeń medycznych, w tym własnych firmach
  • jednostkach obrotu handlowego i odbioru technicznego oraz akredytacyjnych i atestacyjnych aparatury i urządzeń medycznych
  • jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych, akredytacyjnych i audytorskich
  • administracji medycznej

Przykładowe miejsca pracy to m.in. nowatorskie firmy zajmujące się projektowaniem i produkcją aparatury medycznej, firmy branży IT, w tym zajmujące się telemedycyną, analizą danych i przetwarzaniem sygnałów, oferujące rozwiązania w zakresie komputerowo wspomaganej diagnostyki i terapii, zajmujące się serwisem aparatury medycznej czy instytucje związane z ochroną zdrowia.

Studia dla kandydatów przygotował Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej.

Materiały: opis kierunku na stronie Politechnika Wrocławska

Poznaj inne propozycje kierunków: Politechnika Wrocławska

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Wrocław. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Wrocław.

CZYTAJ TAKŻE:

Energetyka we Wrocławiu

Sprawdź propozycję kierunku energetyka na Politechnice Wrocławskiej. Studia dla miłośników…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia