Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia chemiczneStudia Wrocław

Inżynieria chemiczna i procesowa – Politechnika Wrocławska

Inżynieria chemiczna i procesowa zajmuje się projektowaniem zintegrowanych procesów i ciągów technologicznych występujących w przemyśle chemicznym oraz w branżach pokrewnych takich jak energetyczna, spożywcza, farmaceutyczna i biotechnologiczna.

Inżynieria chemiczna i procesowa zajmuje się także zagospodarowaniem produktów ubocznych, odpadów w myśl czystej technologii. Do zakresu nauki zalicza się również projektowanie aparatów do separacji i oczyszczania produktów, w tym bioproduktów. Prowadzone przez studentów prace laboratoryjne i analizy chemiczne są realizowane z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

Strona kierunku: INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA, Politechnika Wrocławska

Poznaj inne propozycje kierunków: Politechnika Wrocławska

Więcej informacji o kierunkach chemicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Wrocław. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

Czytaj także:

Chemia w Poznaniu

Chemia to zdecydowanie jeden z filarów społeczeństw opartych na wiedzy….

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia