Kierunki studiów LublinnewStudia humanistyczneStudia Lublin

Kulturoznawstwo – studia w Lublinie

Studia na kierunku kulturoznawstwo proponuje w Lublinie Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej (UMCS). Te studia to z pewnością bardzo atrakcyjna propozycja dla wszystkich, którzy myślą o profesjonalnym uczestnictwie w kulturze. UMCS daje możliwość wyboru kilku specjalności.

Realizowane w trakcje studiów zajęcia na kierunku kulturoznawstwo obejmują zagadnienia m.in. dziedzictwa kulturowego, komunikacji niewerbalnej, muzykologii, historii sztuki i kultury, teatrologii, filmoznawstwa, historii literatury, nowych mediów i wielokulturowości. 

Na studiach pierwszego stopnia można wybrać jedną z pięciu specjalności:

  • Antropologia i socjologia kultury: skierowana na analizę współczesnych zjawisk kulturowych, przy wykorzystaniu badań terenowych, analizy socjologicznej i antropologicznej. Specjalność przygotowuje do pracy jako animator kultury w różnych instytucjach kultury, stowarzyszeniach czy organizacjach zajmujących się dokumentowaniem i upowszechnianiem tradycji.
  • Krytyka i animacja sztuki: przybliża zagadnienia z zakresu sztuk plastycznych, kina, teatru, muzyki i multimediów. Przygotowuje do pracy krytyków sztuki i menadżerów działań artystycznych, pracowników ośrodków kultury, animatorów i organizatorów działań kulturalnych, czy specjalistów do spraw popularyzacji kultury w różnych ośrodkach społeczno-oświatowych (np. szkołach, świetlicach, domach kultury).
  • Medialna: zorientowana na badania specyfiki mediów: prasy, radia, telewizji, Internetu. Specjalność kształci przyszłych menagerów kultury i specjalistów od wiedzy i kultury medialnej, pracowników agencji reklamowych i PR-owych oraz mediów tradycyjnych i cyfrowych.
  • Teatrologia i filmoznawstwo: oferuje możliwość zdobycia umiejętności dogłębnej analizy dzieł filmowych i teatralnych. Przygotowuje do pracy animatorów i instruktorów teatralnych, krytyków lub dziennikarzy filmowych i teatralnych.
  • Judaistyka: specjalność międzykierunkowa, skierowana na historię i kulturę żydowską: zwyczaje, literaturę, kino, sztuki plastyczne i muzykę. Oferuje naukę podstaw języka hebrajskiego i jidysz. Przygotowuje do pracy w instytucjach i organizacjach zajmujących się tematyką żydowską (np. Muzeum Historii Żydów Polskich, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”), a także w wydawnictwach, placówkach dyplomatycznych czy branży turystycznej.

Kierunek edytorstwo w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia humanistyczne Lublin. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Sinologia w Lublinie

Studia na kierunku sinologia gwarantują studentom intensywną naukę języka chińskiego….

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia