Kierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia techniczne

Inżynieria materiałowa w Bydgoszczy

Przeglądasz techniczne kierunki studiów w Bydgoszczy? Ciekawą propozycją jest inżynieria materiałowa. Które bydgoskie uczelnie proponują ten kierunek kandydatom?

Studia na kierunku inżynieria materiałowa prowadzi Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Inżynieria materiałowa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Kierunek inżynieria materiałowa na UKW w Bydgoszczy jest skierowany do osób, które pasjonują się odkrywaniem nowych rozwiązań technologicznych oraz szeroko pojętą mechaniką.

Inżynieria materiałowa jest dziedziną inżynierii, obejmującą zastosowanie nauki o materiałach dla bezpośrednio użytecznych celów związanych z projektowaniem, wytwarzaniem i użytkowaniem różnych produktów i dóbr powszechnego użytku. Łączy ona w sobie wiele dyscyplin naukowych, a dobrze wyposażone laboratoria pozwalają na nabycie praktycznych umiejętności wykorzystania wiedzy zdobywanej w trakcie wykładów.

Absolwenci tego kierunku uzyskają zawansowaną wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu nowoczesnych inżynierskich materiałów polimerowych i kompozytowych, metalowych oraz ceramicznych.

Wiedza inżynierów materiałowych jest niezwykle cenna dla każdej innowacyjnej firmy, praktycznie niezależnie od rodzaju jej produkcji.

Absolwent tego kierunku znajdzie pracę w handlu, placówkach badawczych, transporcie, energetyce, szeroko pojętym przemyśle, firmach wytwórczych. Dowie się też jak zarządzać zespołami ludzkimi, pozna podstawy prawa i ochrony intelektualnej. Zdobędzie wiedzę, która umożliwi mu pracę w zakresie:

  • projektowania materiałowego i technologicznego w przemyśle oraz w jednostkach badawczych,
  • obsługi specjalistycznej aparatury oraz oprogramowania komputerowego do badania struktury i właściwości materiałów inżynierskich,
  • doradztwa techniczno-ekonomicznego w zakresie doboru materiałów inżynierskich,
  • dystrybucji i handlu materiałami mających szerokie zastosowania w wielu dziedzinach naszego życia.

Kierunek inżynieria materiałowa w Bydgoszczy

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Bydgoszcz. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Bydgoszcz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia