Inżynieria lotnicza i kosmiczna w Katowicach i Gliwicach

Marzysz o karierze w nowoczesnym przemyśle lotniczym i kosmicznym? Dowiedz się więcej o kierunku inżynieria lotnicza i kosmiczna.

Kierunek inżynieria lotnicza i kosmiczna ma w swojej ofercie Politechnika Śląska w Gliwicach.

Absolwenci tego kierunku posiadają specjalistyczną wiedzę inżynierską z zakresu funkcjonowania nowoczesnego przemysłu lotniczego i kosmicznego, a w szczególności: projektowania, wytwarzania, zasad ich funkcjonowania jak i eksploatacji statków powietrznych czy obiektów kosmicznych, materiałów stosowanych do budowy statków powietrznych oraz logistyki transportu lotniczego.

Ponadto znają i rozumieją przepisy prawne oraz podstawowe mechanizmy ekonomiczne dotyczące zasad ustrojowych państwa, z uwzględnieniem różnic dotyczących własnego regionu.

Ścieżki dyplomowania (realizowane po czwartym semestrze):

  • projektowanie statków powietrznych; Wydział Mechaniczny Technologiczny, Gliwice;
  • eksploatacja i konstrukcje silników lotniczych; Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki i Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej, Gliwice;
  • materiałoznawstwo lotnicze; Wydział Inżynierii Materiałowej, Katowice;
  • logistyka lotnicza; Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej, Katowice.

Odpowiednie przygotowanie ogólne m.in. z zakresu ekonomii, zasad zarządzania oraz specjalistyczne – inżynierskie, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności praktycznych, pozwala absolwentom inżynierii lotniczej i kosmicznej na szybkie przystosowanie się do indywidualnych warunków pracy, zarówno w dużych zakładach, jak również w średnich i małych przedsiębiorstwach z branży lotniczej.

Więcej o kierunku przeczytasz:

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Śląska

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź studia techniczne Katowice i GliwiceInteresujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: studia techniczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia