Kierunki studiów KrakówStudia KrakówStudia ścisłeStudia techniczne

Inżynieria materiałowa – Politechnika Krakowska

Studia na kierunku inżynieria materiałowa na Politechnice Krakowskiej to jedna z wielu ofert, które silnie odzwierciedlają postęp nauk technicznych, dla których nieodzownym elementem jest wymyślanie i wytwarzanie nowych materiałów.

Kierunek Inżynieria materiałowa pozwala zbliżyć się do wiedzy, którą gwarantuje interdyscyplinarna nauka zajmującą się budową materiałów, metodami kształtowania i badań ich własności. Wykorzystuje osiągnięcia fizyki, chemii, elektroniki i szeregu nauk technicznych, służy także biologii i medycynie, tworząc podstawy wielu dokonań inżynieryjnych XXI wieku. Inżynieria materiałowa jest jednym z kierunków przyszłości ze względu na nieustanny postęp w dziedzinie materiałów, ma ona istotny wpływ na rozwój nowoczesnego przemysłu.

Postęp cywilizacji związany jest nierozerwalnie z rozwojem materiałów oraz ich coraz bardziej wyrafinowanymi właściwościami. Rozwój materiałów miał wpływ na możliwości przemieszczania się zarówno na ziemi, wodzie, powietrzu jak i kosmosie. Inżynieria materiałowa ma wpływ na miniaturyzację w zaawansowanej elektronice, rozwój implantów w medycynie oraz polepszenie wyników w sporcie.

Inżynieria materiałowa jest dyscypliną nauki, która zajmuje się opracowaniem i udoskonaleniem materiałów przez nadawanie im odpowiednich cech użytkowych.

Specjalności:

Poznaj inne propozycje kierunków: Politechnika Krakowska

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Kraków. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia