Inżynieria materiałowa – Politechnika Krakowska

Kierunek Inżynieria materiałowa jest interdyscyplinarną nauką zajmującą się budową materiałów, metodami kształtowania i badań ich własności. Wykorzystuje osiągnięcia fizyki, chemii, elektroniki i szeregu nauk technicznych, służy także biologii i medycynie, tworząc podstawy wielu dokonań inżynieryjnych XXI wieku. Inżynieria materiałowa jest jednym z kierunków przyszłości ze względu na nieustanny postęp w dziedzinie materiałów, ma ona istotny wpływ na rozwój nowoczesnego przemysłu.

Postęp cywilizacji związany jest nierozerwalnie z rozwojem materiałów oraz ich coraz bardziej wyrafinowanymi właściwościami. Rozwój materiałów miał wpływ na możliwości przemieszczania się zarówno na ziemi, wodzie, powietrzu jak i kosmosie. Inżynieria materiałowa ma wpływ na miniaturyzację w zaawansowanej elektronice, rozwój implantów w medycynie oraz polepszenie wyników w sporcie.

Inżynieria materiałowa jest dyscypliną nauki, która zajmuje się opracowaniem i udoskonaleniem materiałów przez nadawanie im odpowiednich cech użytkowych.

Specjalności:

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia ścisłe Kraków
Studia techniczne Kraków
Politechnika Krakowska

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia