Studia CzęstochowaStudia podyplomowe

Technologiczne i prawne aspekty gospodarowania odpadami – Politechnika Częstochowska

W związku z zapotrzebowaniem rynku pracy na specjalistów branży odpadowej, posiadających wiedzę technologiczną i prawną, Wydział Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej poszerzył swoją ofertę studiów podyplomowych o nowy kierunek.

Politechnika Częstochowska przedstawia nowość w ofercie – 2-semestralne studia podyplomoweTechnologiczne i prawne aspekty gospodarowania odpadami“, których celem jest poszerzenie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności z zakresu zagadnień dotyczących gospodarowania odpadami ze szczególnym uwzględnieniem regulacji prawnych, obowiązków gmin i przedsiębiorstw wynikających z aktualnych przepisów, technologii przetwarzania i zagospodarowania odpadów oraz ewidencji i sprawozdawczości w gospodarce odpadami. Są to często zagadnienia nowe, nie ujęte w programach na innych kierunkach studiów, takich jak: Inżynieria Środowiska czy Ochrona Środowiska.

Proponowane studia podyplomowe odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów z tzw. branży odpadowej, zarówno technologów, jak i specjalistów, którzy posiadają wiedzę dotyczącą aktualnych wymagań prawnych w tym zakresie.

Studia podyplomowe zapewnią przygotowanie merytoryczne do zdobycia świadectwa stwierdzającego kwalifikacje w zakresie gospodarowania odpadami zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 13 września 2013 r. (Dz.U. 2013, poz.1186).

Więcej informacji o tym kierunku na stronie Wydziału Infrastruktury i Środowiska PCz

Sprawdź inne STUDIA PODYPLOMOWE NA PCz

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA – REKRUTACJA NA STUDIA, AKTUALNOŚCI

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia