Kierunki studiówKierunki studiów SzczecinStudia medyczneStudia Szczecin

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Szczecinie

Jeśli interesują Cię studia medyczne w Szczecinie, a szczególnie stomatologia – sprawdź najważniejsze informacje o kierunku lekarsko-dentystycznym.

Kierunek lekarsko-dentystyczny proponuje szczecińskim kandydatom na studia Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

Kierunek lekarsko-dentystyczny na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie

Zdobyta podczas studiów wiedza, umiejętności i kompetencje umożliwiają prowadzenie profesjonalnej opieki stomatologicznej w zakresie profilaktyki, leczenia, promocji zdrowia i edukacji prozdrowotnej, zawsze w trosce o dobro pacjenta.

Absolwent tego kierunku zostanie lekarzem-dentystą/lekarką-dentystką. Zajmować się będzie profilaktyką i leczeniem chorób w zakresie jamy ustnej.

Absolwent może pracować w publicznych placówkach bądź w prywatnym gabinecie w zakresie ogólnej stomatologii lub określonej specjalizacji, np. stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, protetyki czy periodontologii.

Zasady rekrutacji: do wyboru dwa spośród czterech przedmiotów na poziomie rozszerzonym: biologia, chemia, fizyka, matematyka. Minimalny wynik punktowy uprawniający do wzięcia udziału w rekrutacji wynosi 100% – co stanowi sumę punktów z dwóch wybranych przedmiotów.

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Szczecin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia