Kierunki studiów SzczecinStudia medyczneStudia Szczecin

Kosmetologia w Szczecinie

Kosmetologia to cieszący się dużym uznaniem wśród kandydatów kierunek studiów z zakresu wiedzy medycznej i nauk o zdrowiu. Warto sprawdzić, które szczecińskie uczelnie mają go w swojej ofercie.

Jeśli jako kandydat interesujesz się propozycją szczecińskich szkół wyższych w zakresie możliwości podjęcia nauki na kierunku kosmetologia, ta informacja na pewno cię ucieszy. Są w Szczecinie trzy uczelnie, które kształcą przyszłych kosmetologów. Wśród nich znajdziecie renomowany Pomorski Uniwersytet Medyczny oraz dwie uczelnie niepaństwowe: Collegium Balticum oraz Wyższą Szkołę Integracji Europejskiej.

Studiując kosmetologię stajesz się specjalistą, który zajmuje się pielęgnacją skóry, włosów i paznokci. Będziesz również zajmować się się szeroko pojętą profilaktyką, której głównym celem jest opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się oraz zachowaniem jak najdłużej sprawności życiowej skóry. To zawód przyszłości z branży usługowej, zbliżony strukturą umiejętności do medycznych z uwagi na treści z zakresu dermatologii, anatomii, fizjologii skóry oraz udzielania pierwszej pomocy.

W Szczecińskiej Szkole Wyższej – Collegium Balticum proponowane są dwie specjalności: podologia oraz SPA i odnowa biologiczna. Druga z niepaństwowych uczelni proponuje również podologię oraz specjalność Kosmetologia ogólna z elementami wizażu i stylizacji.

Kierunek kosmetologia w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Szczecin

Czytaj także:

Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia