Kierunki studiów WarszawanewStudia rolniczeStudia Warszawa

Rolnictwo w Warszawie

Wybierasz się na studia rolnicze w Warszawie? Szczególnie interesuje Cię kierunek rolnictwo? Co musisz wiedzieć zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Czy warto studiować na kierunku rolnictwo?

Rolnictwo to kierunek łączący nauki przyrodnicze i techniczne. W programie studiów duży nacisk położony jest najczęściej na przedmioty takie jak biologia, wiedza o środowisku, chemia, ale również wiedza i umiejętności zawodowe z zakresu produkcji zwierzęcej i roślinnej, ekonomiki i organizacji gospodarstw, rynków produktów rolniczych, a także nowoczesnych zastosowań technologii informatycznych. Rolnictwo jest bardzo ważną gałęzią gospodarki, a zapotrzebowanie na specjalistów produkcji i kontroli żywności, a także innych związanych z szeroko pojętym rolnictwem (agrobiologia, agroekonomia, agronomia, agrobiznes, agroturystyka, doradztwo agrotechniczne, doradztwo rolnicze, kształtowanie środowiska) jest zawsze aktualne.

Rolnictwo w Warszawie – gdzie studiować?

Studia na kierunku rolnictwo proponuje kandydatom Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW).

Rolnictwo na SGGW w Warszawie

Rolnictwo w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia przyrodniczo-techniczne, których program obejmuje podstawowe dyscypliny przyrodnicze oraz wiedzę zawodową z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i organizacji gospodarstw, rynków produktów rolniczych i zastosowań informatyki w rolnictwie. Absolwenci rolnictwa są ekspertami w dziedzinie technologii produkcji rolniczej.

Po tym kierunku można pracować w:

  • agrobiznesie,
  • placówkach naukowo-badawczych i szkolnictwie,
  • administracji rządowej i samorządowej,
  • doradztwie rolniczym,
  • firmach handlowo-usługowych zajmujących się sprzedażą nasion, nawozów i środków ochrony roślin,
  • firmach zajmujących się ochroną i rekultywacją środowiska,
  • inspekcjach ochrony środowiska,
  • jednostkach certyfikujących gospodarstwa ekologiczne,
  • redakcjach czasopism rolniczych, redakcjach radiowych i telewizyjnych.

Kierunek rolnictwo w Warszawie i woj. mazowieckim

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia rolnicze Warszawa. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia