Kierunki studiów SzczecinNoweStudia artystyczneStudia SzczecinStudia techniczne

Kierunki architektoniczne w Szczecinie

Kierunki architektoniczne to studia, na których liczy się innowacyjne myślenie, dużo artystycznej wyobraźni oraz wiedza techniczna. Poznaj studia architektoniczne w Szczecinie.

Kandydaci na kierunki architektoniczne w Szczecinie mają do wyboru zróżnicowane propozycje z tego zakresu. W tym ośrodku akademickim dostępne są zarówno architektura, jak również architektura krajobrazu oraz architektura wnętrz. Które szczecińskie uczelnie prowadzą te kierunki?

Architektura na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie (ZUT)

Kształcenie na kierunku architektura (propozycja Wydziału Architektury ZUT w Szczecinie) przygotowuje do pełnienia zawodu architekta. Absolwent tego kierunku otrzymuje jedno z najbardziej wszechstronnych wykształceń na rynku zawodowym. Kształcenie prowadzone jest na pierwszym i drugim stopniu studiów. Program studiów obejmuje szeroki zakres przedmiotów projektowych, inżynieryjnych i artystycznych.

Po ukończeniu pierwszego stopnia studiów student uzyskuje tytuł – inżynier architekt. Uprawnia go to, m.in. do uzyskania uprawnień budowlanych do projektowania w ograniczonym zakresie w specjalności architektonicznej. Absolwent studiów drugiego stopnia uzyskuje tytuł – magister inżynier architekt. Będzie on mógł pełnić samodzielną funkcję techniczną w budownictwie, m.in. uzyskać uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.

Absolwent kierunku otrzymuje szeroką interdyscyplinarną wiedzę dającą wiele możliwości na rynku pracy i umożliwiającą podjęcie pracy zawodowej w wielu obszarach związanych z architekturą, inżynierią, procesem inwestycyjnym i sztuką.

Architektura krajobrazu na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie (ZUT)

Architektura krajobrazu to inżynierski kierunek studiów, który prowadzi Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT w Szczecinie.

Studenci zdobywają umiejętności wykonywania prac inwentaryzacyjnych i kształtowania obiektów architektury krajobrazu, oceny szaty roślinnej takich obiektów; wykonywania projektów zagospodarowania, budowy i pielęgnowania obiektów architektury krajobrazu; kierowania i nadzoru nad robotami realizacyjnymi i pielęgnacyjnymi w obiektach architektury krajobrazu; współpracy z innymi specjalistami uczestniczącymi w projektowaniu, budowie i pielęgnowaniu obiektów architektury krajobrazu.

Absolwent tego kierunku może pracować m.in. w jednostkach opracowujących projekty zagospodarowania obiektów architektury krajobrazu, realizujących i pielęgnujących obiekty architektury krajobrazu; administracji rządowej i samorządowej, czy placówkach służb ochrony zabytków i ochrony przyrody.

Architektura wnętrz w Akademii Sztuki w Szczecinie

Architektura wnętrz – propozycja studiów, którą przygotowała Akademia Sztuki w Szczecinie, to kierunek dla tych, którzy chcieliby posiąść wiedzę na temat kreowania rozmaitych przestrzeni prywatnych i publicznych tak w otaczającej nas rzeczywistości.

W toku studiów zdobędziesz umiejętności związane z technicznymi i plastycznymi aspektami projektowania. Jako przyszły architekt wnętrz swój warsztat będziesz doskonalić, poznając m.in. zasady ergonomii, budownictwa, perspektywy, rysunku projektowego, tworząc autorskie koncepcje w programach 3D. Poszerzysz wiedzę z zakresu architektury i designu oraz pogłębisz zmysł estetyczny poprzez malarstwo, rzeźbę czy fotografię.

Twoje projekty będą mogły poruszać różnego rodzaju problemy i wpisywać się w panujące trendy. Duży wybór pracowni projektowania architektury wnętrz, wystaw, oświetlenia, przestrzeni terapeutycznych, publicznych, wirtualnej rzeczywistości i mebla umożliwi Ci rozwój na wielu płaszczyznach i prowadzenie projektów zgodnie z Twoimi predyspozycjami. Studiując Architekturę Wnętrz i Przestrzeń Wirtualną zdobywasz szansę na współpracę z przedstawicielami biznesu i prezentację projektów w ramach polskich i zagranicznych wystaw, targów oraz festiwali budując w ten sposób swój dorobek projektowy.

Kierunki architektoniczne w Szczecinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź Studia techniczne Szczecin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia