Kierunki studiów BydgoszczNoweStudia BydgoszczStudia informatyczne

Kierunki informatyczne na uczelniach państwowych w Bydgoszczy

Studia informatyczne jak na przykład kierunek informatyka należą od kilku już lat do najpopularniejszych wśród kandydatów. Postanowiliśmy sprawdzić, które uczelnie państwowe w Bydgoszczy proponują kierunki informatyczne w swojej ofercie.

Kierunki informatyczne w Bydgoszczy proponuje co najmniej kilka uczelni. Dwie z nich należą jednak do grupy uczelni państwowych. Studia stacjonarne oferowane na tych uczelniach mają to wielką korzyść, że są nieodpłatne. Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego oraz na Politechnice Bydgoskiej oferowane są takie informatyczne kierunki jak: informatyka, informatyka stosowana oraz teleinformatyka.

Informatyka stosowana na Politechnice Bydgoskiej

Informatyka stosowana to kierunek, na którym studenci poznają metodyki analizy i projektowania programów komputerowych, konstrukcję i sposoby działanie systemów operacyjnych, podstawy działania sieci komputerowych, programowanie baz danych, działanie i wykorzystanie Internetu oraz najnowszych technologii z nim związanych. Dodatkowo, omawiane są zagadnienia: przetwarzania tekstu, sztucznej inteligencji, systemów zintegrowanych oraz grafiki komputerowej.

 Studiując Informatykę stosowaną możesz wybrać specjalności:

  • technologie informacyjne
  • programowanie aplikacji biznesowych – tylko na studiach stacjonarnych
  • data science

Informatyka na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego

Studia inżynierskie proponowane przez UKW – Instytut Informatyki prezentowane są przez samą uczelnię jako studia, które nie opierają się na zaawansowanej wiedzy matematycznej. Przeczytać możemy:

“Informatyka to nie matematyka – na kierunku Informatyka na UKW od lat obalamy mit na temat tego, że dobrym informatykiem może zostać tylko osoba, która ma dobre wyniki z matematyki na poziomie szkoły średniej – TO NIE JEST WARUNEK NIEZBĘDNY. Obecnie można podać wiele przykładów gdzie na stanowiskach programistów, administratorów sieci i innych w IT pracują z powodzeniem osoby, z niskim poziomem przygotowania matematycznego. “

Informatyka na UKW to: nauka programowania obejmuje języki C++, C#, Java, PHP. Na zajęciach wykorzystywane jest m.in. oprogramowanie Oracle, Solid Works, AutoCad, Derive, Matlab, pakiety biurowe (Microsoft Office, Open Office); z zakresu grafiki, przetwarzanie obrazów i multimediów – programy Audacity, GIMP, Corel Draw.

W ramach systemów zarządzania przedsiębiorstwem w wybranych obszarach działalności – systemy IFS Application, interLAN, GTJ 2000, EdgeCAM.

Teleinformatyka stosowana na Politechnice Bydgoskiej

Studia na kierunku teleinformatyka proponuje w Bydgoszczy Politechnika Bydgoska. Studia realizowane są przez Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki PBŚ. Oferowana specjalność to sieci teleinformatyczne.

Program studiów obejmuje m.in. następującą tematykę: rozwiązywania problemów technicznych w zakresie nowoczesnych technologii sieciowych i komputerowych, projektowania, zarządzania i administrowania sieciami teleinformatycznymi o różnej strukturze, przepływności danych oraz zakresie działania (sieci LAN, MAN, WAN), tworzenia aplikacji w różnych językach programowania, wykorzystania stacjonarnych oraz mobilnych technologii dostępu do usług szerokopasmowych, projektowania nowoczesnych usług internetowych, prowadzenia działalności gospodarczej przy użyciu technik elektronicznych (e-business i m-business), tworzenia rozwiązań bazodanowych, efektywnego wykorzystania systemów operacyjnych, multimediów i oprogramowania wspierającego obliczenia inżynierskie.

Kierunki studiów informatycznych na uczelniach państwowych – Bydgoszcz

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Bydgoszcz. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia