Kierunki studiów WrocławStudia sportoweStudia Wrocław

Kierunki studiów – Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 2023/2024

Już wiadomo, na które kierunki studiów rekrutować będzie kandydatów Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na rok akademicki 2023/24. W ofercie kilka kierunków studiów licencjackich oraz jeden kierunek studiów jednolitych magisterskich.

AWF we Wrocławiu przygotowuje co roku atrakcyjną propozycję studiów, z której korzysta wielu zainteresowanych sportem, naukami o zdrowiu czy turystyką. Podobnie jak w latach poprzednich studia na kierunkach oferowanych przez uczelnię realizować można w trybie stacjonarnym (S) oraz niestacjonarnym (N)

Kierunki studiów na AWF we Wrocławiu 2023/2024

  • FIZJOTERAPIA (S/N)
  • KOSMETOLOGIA (S/N)
  • TERAPIA ZAJĘCIOWA (S/N)
  • SPORT (S/N)
  • WYCHOWANIE FIZYCZNE (S/N)
  • TURYSTYKA I REKREACJA (S/N)
  • KINEZJOLOGIA (N) – studia I stopnia stacjonarne w języku angielskim

Informacje o zasadach rekrutacji znajdziesz: Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – rekrutacja na studia 2023/2024

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jest uczelnią dwuwydziałową z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Wydziałem Fizjoterapii, kształcącą na sześciu kierunkach w systemie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych – dziennych, zaocznych oraz podyplomowych, a także studiów doktoranckich. Wydziały posiadają pełne uprawnienia akademickie do nadawania tytułów zawodowych licencjata i magistra oraz stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego nauk o kulturze fizycznej.

Wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego powstała w 1946 roku jako Studium Wychowania Fizycznego przy Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Wrocławskiego. W 1950 roku przekształcona została w samodzielną Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego, która w 1956 roku uzyskała uprawnienia do nadawania stopni magisterskich, a następnie w 1972 przemianowana została na Akademię Wychowania Fizycznego.

Zobacz również:

ZOBACZ RÓWNIEŻ: AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO WE WROCŁAWIU – REKRUTACJA NA STUDIA
MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ STUDIA SPORTOWE WE WROCŁAWIU / STUDIA TURYSTYCZNE WE WROCŁAWIU

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Udostępnij:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia