Kosmetologia we Wrocławiu

Ranga zawodu kosmetologa w ostatnich latach mocno wzrasta. Nie może więc dziwić, że kierunek studiów kosmetologia cieszy się dużym zainteresowaniem kandydatów po maturze. Postanowiliśmy sprawdzić, które uczelnie we Wrocławiu zapraszają na te studia.

Dla kandydatów na studia na kierunku kosmetologia ta informacja może być sporym zaskoczeniem. Aż cztery wrocławskie uczelnie chcą kształcić kosmetologów. Jedna z nich to uczelnia państwowa a pozostałe trzy są niepaństwowe.

Czym jest kosmetologia?

Kosmetologia zajmuje się profilaktyką zaburzeń funkcji skóry i chorób skóry, skutkami upływającego czasu oraz analizuje objawy manifestujące się między innymi na skórze, w narządach wewnętrznych i w narządach ruchu.

W procesie kształcenia, studenci pozyskują wiedzę i umiejętności z zakresu zdrowego stylu życia i poprawy jakości życia z wykorzystaniem środków fizykalnych, preparatów kosmetycznych, fizjoterapii. Studenci poznają zasady właściwego żywienia, higieny osobistej oraz wpływu aktywności fizycznej na organizm człowieka w różnym wieku.

Możliwe specjalności na studiach kosmetologicznych

W ofercie wrocławskich uczelni możecie trafić na różne specjalności proponowane w ramach kierunku kosmetologia. W Dolnośląskiej Szkole Wyższej są to przykładowo:

  • Ekokosmetyka
  • Modelowanie sylwetki z elementami suplementacji
  • Odnowa biologiczna i wellnes
  • Wizaż i stylizacja z elementami charakteryzacji

Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna kształci z kolei na specjalnościach: Kosmetologia lecznicza oraz Modelowanie sylwetki z elementami dietetyki.

O kierunku kosmetologia na wrocławskim AWF- ie dowiedzieć się można dużo z filmu:

Gdzie studiować kierunek kosmetologia we Wrocławiu?

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia medyczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia