Kierunki studiówKierunki studiów RzeszówStudia artystyczneStudia Rzeszów

Malarstwo w Rzeszowie

Wybierz studia na kierunku malarstwo, które pozwolą Ci na zdobycie wiedzy przydatnej do bycia w roli artysty plastyka, aktywnego twórcy w zakresie sztuk plastycznych . 

Celem kształcenia studentów na kierunku malarstwo, który prowadzi Uniwersytet Rzeszowski, jest zdobycie jest zdobycie pogłębionego stopnia wiedzy artystyczno-humanistycznej oraz umiejętności umożliwiających występowanie w roli artysty plastyka, aktywnego twórcy w zakresie sztuk plastycznych oraz uczestnika i animatora kultury współczesnej.

W trakcie studiów na kierunku malarstwo student uzyskuje wysokie umiejętności warsztatowe, zarówno w zakresie klasycznych technik malarskich jak i cyfrowych technologii obrazowania.

Zdobywa także wiedzę z zakresu historii sztuki, teorii obrazu, filozofii sztuki, krytyki i strategii artystycznych, co daje mu wszechstronne przygotowanie do podejmowania wyzwań związanych z działalnością w przestrzeni publicznej, jej plastycznej aranżacji, jaki i tworzenie autorskich wypowiedzi artystycznych prezentowanych na wystawach i wzbogacających kulturę regionu i kraju.

Specyfika studiów zależy od wyboru przedmiotów kierunkowych.

Student w semestrze 3 wybiera dwie pracownie, po jednej spośród dwóch grup pracowni do wyboru:

1. Pracownia obrazu I – III ( Pierwsza grupa pracowni prowadzi do wykonania pracy dyplomowej zrealizowanej na bazie klasycznego warsztatu malarskiego, a prowadzą do niego programy następujących pracowni obrazu)

 • Pracownia obrazu I – malarstwa sztalugowego
 • Pracownia obrazu II – form ekspresji plastycznej
 • Pracownia obrazu III -malarstwa monumentalnego

2. Pracownia obrazu IV – VI (Druga grupa pracowni do wyboru, w których realizuje się dyplom, to zajęcia, z programem obejmującym działania artystyczne z obszarów interdyscyplinarnych, performatywnych, technik komputerowych i multimediów)

 • Pracownia obrazu IV – interdyscyplinarnej pracowni multimedialnej
 • Pracownia obrazu V – transgresji artystycznej
 • Pracownia obrazu VI – rysunku eksperymentalnego

Perspektywy zawodowe – absolwenci znajdą pracę w:

 • instytucjach kultury,
 • zakładach poligraficznych i wydawnictwach,
 • studiach filmowych i telewizyjnych,
 • zespołach współpracujących z podmiotami trzeciego sektora działającymi w obszarze kultury,
 • firmami z obszaru przemysłów kreatywnych związanych z kulturą i nowymi technologiami,
 • agencjach reklamowych i marketingowych,
 • agencjach fotograficznych
 • studiach deweloperskich

Absolwenci kierunku malarstwo to nie tylko artyści, lecz także fachowcy, którzy mogą się zatrudnić w praktycznie każdym sektorze gospodarczym. Absolwent może współpracować z instytucjami i przedsiębiorstwami, którym zależy na oryginalnej promocji oraz reklamie.

Kreatywni absolwenci kierunku malarstwo znajdą zatrudnienie w szeroko rozumianej przestrzeni kulturalnej na rynku nie tylko lokalnym, ale i międzynarodowym.

Kierunek malarstwo – Rzeszów

Odwiedź stronę Uczelni i dowiedz się więcej!

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Rzeszów. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia