Matematyka i analiza danych – Politechnika Warszawska

Myślisz o tym, by w przyszłej pracy zawodowej wykorzystywać wiedzę matematyczną do modelowania procesów i zjawisk, tworzyć narzędzia analityczne, korzystać z możliwości sztucznej inteligencji? Matematyka i analiza danych na PW może być dobrym wyborem.

Studia na kierunku matematyka i analiza danych prowadzi Politechnika Warszawska (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW).

Studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku Matematyka i analiza danych trwają 6 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata. Program kształcenia obejmuje wykłady, ćwiczenia audytoryjne, laboratoria, ćwiczenia projektowe oraz prace dyplomowe wraz z ich obronami.

Absolwent potrafi:

 • efektywnie wykorzystywać wszechstronną ogólną wiedzę matematyczną oraz posiadane umiejętności w zakresie: analizy matematycznej, równań różniczkowych, optymalizacji, rachunku prawdopodobieństwa i statystyki oraz procesów stochastycznych i modelowania matematycznego;
 • stosować zaawansowaną wiedzę matematyczną do modelowania rzeczywistych zjawisk i procesów;
 • wykorzystywać współczesne metody sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do efektywnej analizy dużych zbiorów danych;
 • tworzyć oryginalne narzędzia analizy danych, specyficzne dla danego problemu;
 • programować w różnych językach programowania oraz wykorzystywać istniejące pakiety matematyczne i statystyczne w zadaniach analizy danych, modelowania i prognozy.

Perspektywy zawodowe:

 • firmy i ośrodki tworzące narzędzia analizy danych (Data Science) wykorzystujące metody sztucznej inteligencji;
 • banki i firmy ubezpieczeniowe;
 • firmy konsultingowe;
 • jednostki badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw;
 • jednostki analityczne agend rządowych;
 • możliwość kontynuowania studiów drugiego stopnia na kierunkach matematycznych i data science w ośrodkach akademickich w kraju i za granicą.

Więcej informacji na stronie Wydziału: mini.pw.edu.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POLITECHNIKA WARSZAWSKA
RODZAJE STUDIÓW WARSZAWA

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia ścisłe Warszawa. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia