Kierunki studiów KrakównewStudia Krakówstudia matematyczneStudia ścisłe

Matematyka komputerowa – studia w Krakowie

Jeśli Twoje pasje to matematyka oraz informatyka, to kierunek matematyka komputerowa wydaje się być stworzony dla Ciebie!

Studia na kierunku matematyka komputerowa proponuje kandydatom Uniwersytet Jagielloński. Prowadzi je Wydział Matematyki i Informatyki UJ.

To nowy kierunek znajdujący się na przecięciu matematyki z informatyką i jest dla tych, którzy interesują się i jedną i drugą dziedziną. Studia dostarczają wiedzy dotyczącej wykorzystywania rosnącej mocy komputerów do rozwiązywania problemów matematycznych m.in. w nowoczesnym przemyśle. To kierunek bardziej informatyczny od matematyki stosowanej, bardziej matematyczny niż informatyka i praktyczniejszy niż matematyka teoretyczna. Informatycy z zaawansowanymi umiejętnościami matematycznymi oraz matematycy, którzy są ekspertami w programowaniu to wciąż mniejszość, a są coraz bardziej potrzebni.

Absolwenci kierunku matematyka komputerowa posiadają szeroki wachlarz możliwości pracy: od firm informatycznych, poprzez przemysł po prace naukową. Posiadają wszechstronną wiedzę matematyczną i informatyczną, odpowiadającą na wiele aktualnych potrzeb społeczno-gospodarczych występujących w sektorze informatycznym, handlowym, produkcyjnym oraz edukacyjnym.

Kierunek matematyka komputerowa w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia ścisłe Kraków. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia