Kierunki studiów ToruńnewStudia humanistyczneStudia Toruń

Studia skandynawsko-bałtyckie w Toruniu

Studia poświęcone Skandynawii to unikatowa w skali kraju propozycja kierunku, który dla kandydatów przygotował Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Studia skandynawsko-bałtyckie na Wydziale Historycznym UMK pozwalają pogłębić znajomość kultury, dziejów i języków państw skandynawskich oraz regionu Morza Bałtyckiego.

Studia skandynawsko-bałtyckie rekomendowane są osobom, które fascynują się światem Skandynawów i regionem Morza Bałtyckiego. Dzięki studiom poznać można nie tylko kulturę, historię czy tradycje, ale również nauczyć się języka norweskiego.

Co po studiach?

Absolwenci studiów skandynawsko-bałtyckich podejmują pracę w instytucjach kultury, sektorze edukacyjnym, handlu, turystyce. Studia przygotowują do podjęcia pracy w:

  • placówkach zajmujących się organizacją, propagowaniem i upowszechnianiem kultury,
  • placówkach zajmujących się zarządzaniem instytucjami kulturalnymi,
  • roli konsultantów do spraw biznesowych, politycznych czy kulturowych dotyczących państw regionu Skandynawii i Morza Bałtyckiego,
  • placówkach naukowych, zajmujących się różnymi aspektami badania dziejów państw skandynawskich i regionu Morza Bałtyckiego,
  • w redakcjach czasopism społeczno-politycznych, historycznych i popularnonaukowych,
  • instytucjach państwowych, samorządowych oraz społecznych, zajmujących się współpracą międzynarodową.

Kierunek studia skandynawsko-bałtyckie w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia humanistyczne Toruń. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia