Kierunki studiów Warszawastudia matematyczneStudia ścisłeStudia Warszawa

Matematyka – studia w Warszawie

Jeśli Twoją pasją jest matematyka i wybierasz się na studia w Warszawie, to w tym ośrodku akademickim znajdziesz kilka ciekawych propozycji studiów matematycznych, które gwarantują całkiem szerokie perspektywy zawodowe.

Studia na kierunku matematyka proponują kandydatom Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Politechnika Warszawska ma również w swojej ofercie kierunek matematyka i analiza danych.

Matematyka na Politechnice Warszawskiej

Studia na kierunku matematyka, które prowadzi Politechnika Warszawska, pozwolą Ci bardzo obszernie rozwinąć zdolności matematyczne. Zdobędziesz zaawansowaną wiedzę w zakresie analizy matematycznej, algebry liniowej i abstrakcyjnej, równań różniczkowych, rachunku prawdopodobieństwa i statystyki. Poznasz także podstawy analizy zespolonej, funkcjonalnej i topologii. Nauczysz się programować i posługiwać nowoczesnymi narzędziami informatycznymi. Studia świetnie przygotują Cię do kontynuowania kariery naukowej, a także do pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się m.in. analityką.

Matematyka na Uniwersytecie Warszawskim

W trakcie studiów na kierunku matematyka, który ma w swojej ofercie Uniwersytet Warszawski, studenci zdobywają wiedzę z zakresu klasycznych teorii i działów matematyki wyższej: teorii mnogości i logiki, analizy rzeczywistej (w tym rachunku różniczkowego i całkowego jednej i wielu zmiennych), geometrii z algebrą liniową, algebry, topologii, teorii miary i rachunku prawdopodobieństwa z elementami statystyki, równań różniczkowych zwyczajnych.

Absolwenci matematyki znajdują zatrudnienie w sektorze finansowym jako analitycy, zdają egzaminy aktuarialne pozwalające na pracę w firmach ubezpieczeniowych, pracują również w przemyśle, np. jako statystycy lub analitycy danych.

Studia dają także możliwość rozwoju zainteresowań w bardzo szerokim spektrum różnych dziedzin matematyki czystej i stosowanej. 

Na kierunku są oferowane dwie specjalności:

  • matematyka ogólna,
  • międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne.

Matematyka na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Studia na kierunku matematyka na UKSW w Warszawie oferują zdobycie wszechstronnej wiedzy z wielu obszarów, szczególnie cenionych na rynku pracy. Matematycy są poszukiwani w różnych branżach, m.in. IT czy instytucjach finansowych ze względu na ich wykształcenie, oparte na analizie, logicznym myśleniu i sprawnym rozwiązywaniu problemów.

Program studiów obejmuje m.in. topologię, statystykę, obsługę baz danych oraz oprogramowanie komputerowe wspomagające pracę informatyka i matematyka. Zajęcia odbywają się m.in. w pracowniach komputerowych oraz salach dydaktycznych z nowoczesnym wyposażeniem. Uzyskana wiedza w postaci np. znajomości modeli matematycznych sprawia, że z powodzeniem można przekuć ją w praktykę.

Podczas studiów na kierunku matematyka na UKSW można bezpłatnie ukończyć kurs przygotowania pedagogicznego, który uprawnia do nauczania matematyki w szkołach podstawowych i liceach.

Specjalizacje:

  • informatyczna (studia licencjackie),
  • finansowa (studia licencjackie),
  • nauczycielska (studia magisterskie).

Kierunek matematyka w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Warszawa. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Biofizyka w Warszawie

Studia na kierunku biofizyka, które proponuje kandydatom Uniwersytet Warszawski (prowadzi…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia