Mechanika i budowa maszyn w Białymstoku

Mechanika i budowa maszyn to jeden z kierunków inżynierskich, który cieszy się wciąż dużą popularnością wśród kandydatów. Przekonaj się, że możesz ten kierunek studiować również w Białymstoku. Poznaj ofertę białostockiej uczelni technicznej.

Mechanika i budowa maszyn w Białymstoku, gdzie studiować?

Ten kierunek studiów należy do najstarszych technicznych kierunków studiów i daje absolwentom wszechstronne wykształcenie techniczne.

Jedyną uczelnią, która proponuje takie studia w Białymstoku jest Politechnika Białostocka. Oferta PB to studia inżynierskie 3,5 letnie stacjonarne lub niestacjonarne.

Pozyskana wiedza umożliwia zastosowanie w praktyce nowoczesnych technik projektowania i wytwarzania oraz kontroli wyrobów. Studenci poznają zasady konstruowania urządzeń oraz projektowania procesów technologicznych z pomocą najnowocześniejszych systemów komputerowych wspomagających projektowanie.

Perspektywy zatrudnienia po kierunku mechanika i budowa maszyn

Na kierunku zdobędziesz wiedzę i umiejętności konieczne do zrozumienia oraz praktycznego wykorzystania zagadnień z zakresu budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn. Poznasz zasady mechaniki, a także systemy komputerowe wspomagające projektowanie (CAD) i analizy inżynierskie (CAE). Będziesz przygotowany do realizacji procesów wytwarzania z użyciem systemu CAM i obrabiarek sterowanych numerycznie.

Dzięki tak wszechstronnemu wykształceniu inżynierskiemu możliwe miejsca pracy lub wykonywane prace to:

  • konstruktor, technolog
  • stanowiska wymagające wiedzy w zakresie wykorzystania współczesnych systemów CAD, CAE oraz CAM
  • praca w zakładach przemysłowych obróbki metali, przetwórstwa tworzyw sztucznych, biurach konstrukcyjnych oraz firmach projektowych
  • praca na stanowiskach wymagających wiedzy w zakresie budowy, obsługi, naprawy i eksploatacji maszyn i pojazdów oraz specjalistycznego oprzyrządowania technologicznego
  • praca w jednostkach projektowo-konstrukcyjnych i technologicznych, przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego i przemysłów pokrewnych, instytutach naukowo-badawczych oraz ośrodkach badawczo-rozwojowych, jednostkach zajmujących się doradztwem oraz upowszechnianiem wiedzy z zakresu mechaniki i budowy maszyn oraz inżynierii wytwarzania

Uczelnie prowadzące kierunek mechanika i budowa maszyn w Białymstoku

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Białystok. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: STUDIA TECHNICZNE. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Białystok.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia