Mechatronika – Politechnika Poznańska

Chcesz sam zaprojektować i zbudować drukarkę 3D? Chcesz wiedzieć jak konstruować i programować roboty mobilne? Politechnika Poznańska zaprasza na studia inżynierskie na kierunku Mechatronika!

Na pierwszym stopniu studiów zdobędziesz wiedzę m.in. z takich przedmiotów jak: mechanika, grafika inżynierska, podstawy konstrukcji maszyn, podstawy automatyki, elektrotechnika, elektronika, czujniki i elementy pomiarowe, mikrokontrolery, języki programowania. Poznasz również zagadnienia związane z zastosowaniem metod sztucznej inteligencji w sterowaniu, projektowaniem systemów automatyki, komputerowego sterowania maszyn.

Studia te kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera. Tytuł zawodowy inżyniera daje możliwość kontynuowania nauki na drugim stopniu studiów lub rozpoczęcie pracy w przemyśle, ponieważ będziesz posiadał wiedzę z zakresu mechaniki, automatyki i informatyki, dzięki czemu będziesz poszukiwanym specjalistą w wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Głównym celem zajęć jest przekazanie przyszłym inżynierom wiedzy praktycznej, zdobywanej w nowocześnie wyposażonych laboratoriach, obejmujących przedmioty takie jak projektowanie urządzeń precyzyjnych, zastosowanie systemów komputerowych w automatyzacji maszyn i urządzeniach technologicznych, programowanie sterowników i syste­mów komputerowych, projektowanie elektronicznych układów sterowa­nia i pomiarów, robotyka oraz zastosowane sztucznej inteligencji.

Jako absolwent będziesz przygotowany do roli projektanta i specjalisty ds. eksploatacji zaawansowanych urządzeń technicznych składających się z podzespołów mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA POZNAŃSKA – REKRUTACJA NA STUDIA

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia techniczne Poznań
Studia informatyczne Poznań
Politechnika Poznańska

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia