Nowa identyfikacja wizualna SGGW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprasza do zapoznania się z nowym systemem identyfikacji wizualnej Uczelni.

Wokół nauki o życiu koncentruje się tradycja i charakter Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Dlatego życie stało się główną inspiracją nowej identyfikacji wizualnej uczelni, a odświeżony tradycyjny symbol został podstawowym elementem znaku SGGW.
Życie opiera się na komórkach, których budulcem są białka i związki organiczne. Podobnie zbudowana jest identyfikacja wizualna Uczelni – tworzą ją cząstki elementarne SGGW. Ich kształty, oparte na okręgu, nawiązują do przyrody w skali mikro – kropli wody, cząsteczki, komórki. „Cząstki elementarne SGGW” pozwalają na budowanie spójnych i oryginalnych kompozycji, ilustracji, animacji. Są elementem autorskiej typografii oraz Symbolu i znaku SGGW.
Życie i przyroda są też punktem wyjścia dla palety kolorystycznej. Podstawowymi kolorami są trzy odcienie zieleni oraz czerwień. Kolory są inspirowane występującymi w naturze barwami. Dodatkowym ważnym elementem składowym identyfikacji jest użycie przejść tonalnych – oddających płynność i zmienność życia i przyrody.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia