NoweStudia Lublin

UMCS w Lublinie – nowe kierunki w ofercie dla maturzystów

Dla kandydatów na studia Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie przygotowuje co roku bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertę kierunków studiów. Najczęściej pojawiają się także nowe propozycje. Tak było rok temu, tak jest również i teraz.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie posiada bardzo szeroką i różnorodną ofertę kształcenia. Co roku pojawiają się nowe propozycje kierunków studiów tworzone są w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy oraz z myślą o wyposażeniu naszych absolwentów w wartościową wiedzę i cenne umiejętności, które umożliwią im rozwój zawodowy i osiąganie sukcesów. W tym roku w ofercie pojawiło się 7 nowych kierunków, a każdy z nich otwiera wiele ciekawych możliwości. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi nowościami!

Czy nowości spodobają się kandydatom pokaże rekrutacja. Oceń sam propozycje i podziel się z nami swoimi uwagami.

Jakie nowe kierunki dla osób po maturze?

  • Italianistyka
  • Pedagogika resocjalizacyjna
  • Nauczanie fizyki i informatyki
  • Geografia wojskowa i zarządzenie kryzysowe

Te kierunki to propozycje dla osób, które chcą studiować w Lublinie. Dodatkowo UMCS planuje uruchomienie dwóch nowych kierunków w swojej filii w Puławach. Mają to być studia na kierunkach:

  • Biobezpieczeństwo
  • Techniki kryminalistyczne

Projektowane jest również uruchomienie studiów II stopnia na kierunku Data Science.

Szczególną uwagę wśród nowości przykuwa kierunek geografia wojskowa i zarządzenie kryzysowe. Kierunek w skali kraju i Europy ma charakter unikatowy. Z informacji Uczelni dowiedzieć się można, że umożliwia zdobycie unikalnej w skali kraju i Europy specjalizacji, na którą zapotrzebowanie zgłaszają pracodawcy, zwłaszcza wojsko, a także organy samorządu terytorialnego.

Co po studiach?

Kompetencje nabyte podczas studiów pozwolą na znalezienie zatrudnienia w służbach mundurowych i cywilnych, takich jak Wojsko Polskie, Policja, Służba Celna, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska, jako specjalista lub analityk w strukturach kryzysowych administracji publicznej różnego szczebla, w centrach zarządzania i powiadamiania kryzysowego, w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, w Służbie Ochrony Państwa, w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

więcej informacji o kierunkach studiów: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia