NoweStudia BydgoszczStudia medyczneZ życia uczelni

Politechnika Bydgoska uruchomi kierunek lekarski w 2024 roku

W przyszłym roku kandydaci na studia będą mogli wybrać kierunek lekarski, na który prowadzić rekrutację będzie Politechnika Bydgoska.

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich informuje, że otrzymała zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na utworzenie kierunku lekarskiego. W grudniu 2023 roku powstanie nowa uczelniana jednostka – Wydział Medyczny, a pierwsi studenci będą mogli rozpocząć naukę od roku akademickiego 2024/2025.

W lutym 2023 roku ruszyły prace związane z przygotowaniem wniosku o uruchomienie studiów na kierunku lekarskim. W sierpniu, dokumentacja zawierająca m.in. program studiów, wykaz nauczycieli akademickich wraz z ich dorobkiem dydaktyczno-naukowym, opis infrastruktury niezbędnej do kształcenia medyków została przekazana do Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Na potrzeby kształcenia medyków, Miasto Bydgoszcz przekaże Uczelni Wielospecjalistyczny Szpital Miejski. Studenci Wydziału Medycznego PBŚ będą uczyć się i praktykować także w Szpitalu MSWiA w Bydgoszczy, 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką, Centrum Onkologii w Bydgoszczy, Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu oraz Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu.

Na przestrzeni lat, nasza uczelnia zawsze odpowiadała na potrzeby Bydgoszczy i regionu. Tak jest również w przypadku medycyny. Zgoda na utworzenie kierunku lekarskiego wieńczy 8-miesięczny okres prac związanych z zabezpieczeniem bazy klinicznej, kompletowaniem doświadczonej kadry medycznej czy pozyskaniem środków finansowych. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt, pracownikom PBŚ, władzom rządowym, władzom miejskim, kierownictwu naszych partnerskich szpitali i placówek medycznych. Przed nami kolejne zadania związane m.in. z włączeniem w struktury uczelni szpitala miejskiego oraz budową nowoczesnego prosektorium i centrum symulacji medycznych.

prof. dr hab. inż. Marek Adamski, Rektor Politechniki Bydgoskiej

Więcej na ten temat na stronie Uczelni

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA BYDGOSKA – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE – Studia medyczne w Bydgoszczy:

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia