Kierunki studiów WrocławnewStudia społeczneStudia Wrocław

Politologia we Wrocławiu

Wybierasz się na studia na kierunku politologia we Wrocławiu? Co musisz wiedzieć zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego właśnie kierunku?

Studia na kierunku politologia kandydatom pragnącym studiować we Wrocławiu proponuje Uniwersytet Wrocławski (Instytut Politologii, Wydział Nauk Społecznych UWr).

Politologia na Uniwersytecie Wrocławskim

Na kierunku politologia, prowadzonym na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, uzyskasz szerokie, interdyscyplinarne wykształcenie, pozwalające zrozumieć zjawiska i procesy społeczne zachodzące w skali lokalnej, regionalnej i globalnej.

Warto podkreślić, że politologia nie jest kierunkiem tylko dla przyszłych polityków. To przede wszystkim studia dla świadomych obywateli, którzy chcą wiedzieć, jakie są mechanizmy władzy – jak ją zdobywać i na nią wpływać, realizując interesy i potrzeby społeczne. Politologia to interdyscyplinarny kierunek studiów, skoncentrowany na zjawiskach i procesach politycznych oraz ich społecznych, ekonomicznych i kulturowych uwarunkowaniach. Dzięki nowemu, innowacyjnemu programowi studiów UWr oferuje Ci szeroki zakres praktycznej wiedzy i umiejętności z obszaru polityki, psychologii społecznej, prawa, gospodarki i socjologii, pozwalających odnaleźć im się w różnych rolach zawodowych.

Specjalności:

  • administracja publiczna
  • marketing polityczny
  • media w polityce
  • przywództwo polityczne
  • służby zagraniczne

A jakie perspektywy zawodowe ma absolwent politologii? Wykształcenie, które zdobędziesz, pozwoli Ci sprawnie funkcjonować na rynku pracy. Absolwenci znajdują zatrudnienie m.in. w administracji publicznej, w organizacjach społecznych, w biznesie (m.in. kontakty z klientami i badania rynku), w mediach, w agencjach reklamowych oraz w public relations.

Kierunek politologia we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia