Kierunki studiówKierunki studiów CzęstochowaStudia artystyczneStudia Częstochowa

Fotografia i kreacja przekazu wizualnego – UJD w Częstochowie

Przeglądasz artystyczne kierunki studiów w Częstochowie? Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie ma w swojej ofercie studiów na nowy rok akademicki ciekawą propozycję dla tych kandydatów, których szczególnie interesuje fotografia.

Fotografia i kreacja przekazu wizualnego to praktyczne studia I stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym przez Wydział Sztuki UJD. Powołanie tego kierunku wynikało z potrzeb rynku pracy oraz licznego grona osób zainteresowanych m.in. poznaniem zagadnień teoretycznych i praktycznych związanych z fotografią (użytkową oraz stanowiącą przekaz autorski), a także szeroko pojętą komunikacją wizualną, czyli m.in. oddziaływaniem na odbiorcę poprzez użycie tekstu i obrazu (tzw. grafika komputerowa).

Program przygotowanych studiów powstał dzięki wieloletnim doświadczeniom dot. nauczania w zakresie sztuk plastycznych i składa się z przedmiotów ogólnych (np. Problemy sztuki nowoczesnejHistoria fotografii, Teoria komunikacji wizualnej, Psychofizjologia widzenia), ogólnoplastycznych (m.in. DTP, Animacja 2+3D, Video art, Kreacja wizualne, Edytory obrazu) oraz specjalizacyjnych (Cyfrowa edycja obrazu fotograficznego, Podstawy fotografii, Pracownia nietypowych technik fotograficznych, Podstawy projektowania graficznego). Cykl dydaktyczny wieńczy dyplom wykonany w jednej z artystycznych pracowni specjalizacyjnych.

W realizacji programu studiów uwzględnione są także praktyki zawodowe, które odbywają się w instytucjach posiadających odpowiedni – zbieżny z kierunkiem – profil działalności. Należą do nich m.in.: drukarnie, firmy reklamowe, wydawnictwa, media, czasopisma specjalistyczne, a także inne przedsiębiorstwa posiadające w swej strukturze jednostki zajmujące się promocją i reklamą.

Specjalności (wybór specjalności po drugim roku studiów):

  • Fotografia użytkowa lub Fotografia – kreacja przekazu autorskiego (do wyboru),
  • Komunikat wizualny – grafika wydawnicza lub Komunikat wizualny – grafika w przestrzeni społecznej (do wyboru),
  • Komunikat wizualny  – intermedia lub Komunikat wizualny – multimedia (do wyboru).

Więcej informacji: FOTOGRAFIA I KREACJA PRZEKAZU WIZUALNEGO NA UJD W CZĘSTOCHOWIE

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie:  Studia artystyczne Częstochowa. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia